17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Актерот на Европа “

Започна 20-от јубилеен Интернационален фестивал ,,Актерот на Европа “

Синоќа започна 20-от јубилеен Интернационален фестивал ,,Актерот на Европа “. Настан кој не само нашата општина, туку и целата држава ја прави центар на едно...

Latest news

- Advertisement -spot_img