15.9 C
Ohrid
Friday, May 20, 2022

Tрамп збесна за само 30 секунди

НАЈЧИТАНО

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп (75) беше бесен на прашањето на британскиот новинар, модератор и колумнист Пирс Морган, поради што го прекинал телевизиското интервју и ѝ наредил на телевизиската екипа да ги исклучи ТВ камерите, а потоа си заминал.

Сцената од инцидентот ја објави самиот Морган на својот Твитер профил. Имено, се работи за секвенца од 30 секунди од интервју, во кое британски новинар успеал да го испровоцира Доналд Трамп, пишува германски Билд.

Имено, водителот го прашал 45-от претседател на САД, Доналд Трамп, дека изгубил на претседателските избори во 2020 година и дека тоа е факт, затоа што ги измамил своите гласачи.

А што му рекол Морган на Трамп, што бил толку бесен? Имено, Морган во лице му рекол на Доналд Трамп изјави дека претседателските избори во САД одржани во 2020 година биле „слободни и фер“.

– Ти изгуби“,

Следеше жестокиот договор на Трамп

– Само будала би помислила така.

Морган одговори:

– Мислиш дека сум будала?

Трамп одговори:

– Да, мислам сега,

– Со сета почит, не приложивте цврсти докази – рече Морган за тврдењата на Трамп.

– Мислам дека не сте во право за тоа – одговори поранешниот претседател, мислејќи на Морган.

А потоа Трамп вели:

– Мислам дека сум многу искрен човек. Многу поискрен од тебе, да бидам искрен.

Тизерот од интервјуто завршува со тоа што Трамп стана од своето место и му нареди на продуцентскиот тим да ги исклучи камерите. Како што заминуваше, си промрморе:

„Тоа е многу неправедно“.

Според Морган, Трамп пред интервјуто во Флорида добил белешка од неговиот персонал на која биле забележани претходните негативни изјави на Морган за Трамп.

Трамп се „пенеше“ од бес. Откако најави дека ќе зборува за својата дупка во голфот, Британецот сепак успеа да го убеди американскиот милијардер да направи интервју.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО