More

  Москва не ја исклучува можноста за испорака на оружје на други земји, повтори Путин

  spot_img

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Москва не ја исклучува можноста да испорача оружје на други земји како одговор на испораката на оружје за Украина.

  На прес-конференција во Виетнам, Путин рече и дека Русија го задржува правото да испорачува оружје на Северна Кореја.

  Русија не ја исклучува испораката на оружје за други земји, како одговор на испораките за Украина.

  – Западот нека размисли каде ќе заврши ова оружје – рече Путин, пренесува Риа Новости.

  Рускиот лидер рече и дека Москва размислува за можни промени во својата нуклеарна доктрина.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img