Масакр во семејна куќа во Калифорнија, убиени се 6 лица

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Шест лица загинаа, а меѓу нив и едно бебе, откако вечерва бил извршен напад на семејна куќа во централна Калифорнија, јавуваат светските медиуми.

Меѓу убиените во масакрот се 17-годишна мајка и нејзиното шестмесечно бебе, изјави пред новинарите шерифот на округот Туларе, Мајк Будро, пишува „Еј-би-си њуз“.

– Имаме преживеани – рече шерифот Мајк Будро.

Властите не уапсиле ниту еден осомничен, а веруваат дека нападот го извршиле две лица.

– Веруваме дека се работи за нешто лично – рекол Будро.

Полицијата смета дека во овој случај се вмешани криминални нарко банди.

Некои жртви биле пронајдени во куќата, додека други биле пронајдени надвор на улицата. На еден маж, кој бил ранет кога пристигнала полицијата, му биле санирани повредите во болница.

– Во моментов нема повеќе информации што можам да ги споделам со вас – заклучил Будро.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img