9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

IPA CBC MK-AL: Свечено отворање на Планинската куќа во с.Брежани

НАЈЧИТАНО

Почитувани,

Со особена чест и задоволство Ве покануваме на отворањето на Планинската куќа Брежани, реконструирана во рамки на проектот „Нови можности за безбеден зимски авантуристички туризам“, финансиран од ЕУ, Програма за прекугранична соработка со Република Албанија и Министерството за Локална самоуправа на Република Северна Македонија. Настанот ќе се одржи во село Брежани, општина Дебрца, на 30.09.2022 год., со почеток од 11:30 ч.

Покана и агенда во прилог.

Покана и агенда за настанот

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО