8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Урбани Вести

ЈКП “Дебрца” интензивно врши изведба на индивидуални приклучоци на новоизградената канализациона мрежа во село Волино

Деновиве Јавното претпријатие “Дебрца” интензивно врши изведба на индивидуални приклучоци на новоизградената канализациона мрежа на заинтересирани граѓани/домаќинства во село Волино. Сите заинтересирани за приклучок можат...

СВЕЧЕНО ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРИТЕ ЗА КОФИНАНСИРАЊЕ НА ПРОЕКТИ ВО РАМКИ НА „ЕУ ЗА ОПШТИНИТЕ“ И „ПРЕКУГРАНИЧНА СОРАБОТКА“

На пригодна свеченост, денес, градоначалникот Кирил Пецаков, го потпиша договорот за кофинансирање на проекти во рамки на програмата „ЕУ за Општините“ и „Прекугранична соработка“....

Пред пет дена крвнички претепан пред ноќниот клуб Еспана, полиција интервенирала, ама пет дена ги сокривале сторителите

Кривично правен настан кој што случил пред ноќниот клуб Еспана, во кој настан повеќе лица претепале едно лице од Струга, кое лице поради сериозноста...

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ГРАДЕЖНИ АКТИВНОСТИ ВО НАСЕЛБА „ХРИСТО УЗУНОВ“

Од утре 24.03.2022 година (четврток) во населбата „Христо Узунов“ на кракот кон кулите и кон ординација „Д-р Алексиески“ ќе се изведуваат градежни активности. Се замолуваат...

ЗАПОЧНА АСФАЛТИРАЊЕТО НА ВЕЛОСИПЕДСКАТА ПАТЕКА НА БУЛЕВАР „ТУРИСТИЧКА“

На Булеварот „Туристичка“ од кружниот тек со улицата „Јане Сандански“ во правец на охридските плажи, денес, започна активности за асфалтирање на велосипедската патека. Должината...

НОВА ВОДОВОДНА ЛИНИЈА ВО НАСЕЛБА „ШИПОКНО“

Екипи на ЈП „Водовод“, по налог на Општина Охрид, изведуваат градежни активности за поставување на 400 метри цевковод во населба „Шипокно“. Вредноста на зафатот изнесува...

Акција за кабаст отпад во с.Пештани (30.03.2022год.-среда)

  Ј.П.”Охридски Комуналец”-Охрид  на ден 30.03.2022 год.(среда) ќе организира акција за подигнување кабаст отпад (душеци, стар мебел, телевизори, шпорети, теписони и др.) во с.Пештани. Жителите од...

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НА ПРОЕКТИ ОД ОБЛАСТА НА ОДРЖЛИВИОТ ЛОКАЛЕН ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ И ТУРИЗМОТ ЗА 2022 ГОДИНА

Согласно Програмата за поттикнување на развојот на туризмот на општина Охрид и Програмата за поддршка на локалниот економски развој на општина Охрид за 2022...

Градоначалникот Ногачески панел дискутант на Конференцијата „ЕУ за општините“

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески во среда (23.03.2022 год.) како панел дискутант ќе учествува на Конференцијата насловена „ЕУ за општините“, која е заеднички...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img