8.5 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Урбани Вести

СЕ РЕКОНСТРУИРА ФУДБАЛСКОТО ИГРАЛИШТЕ ВО ЈП „БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ“

ЈП “Билјанини Извори” продолжува со планираните активности во насока на подобрување на условите на спортската инфраструктура со која стопанисува и која во овој случај...

РЕШЕНИЕ ЗА ИЗБОР НА ВЕРИФИЦИРАНА ОРГАНИЗАЦИЈА – ИНСТИТУЦИЈА

Градоначалникот на општина Охрид,согласно јавниот повик за финансиска поддршка на верифицирана организација/институција која ќе спроведе  обука на лица кои ќе се стекнат со сертификат...

Велигденска честитка од градоначалникот на Ресен Јован Тозиевски

Почитувани верници, во мое лично име и во името на вработените во Општина Ресен, Ви го честитам најголемиот христијански празник Воскресение Христово - Велигден. Да...

Велигденска честитка на градоначалникот Ногачески

Почитувани граѓани, православни христијани, Во името на општина Дебрца и во мое име Ви го честитам најголемиот христијански празник, Воскресението Христово. Празникот над празниците секогаш потсетува...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид по повод празникот Воскресение Христово – Велигден

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите православни христијани им го честита најсветлиот празник Воскресение Христово – Велигден. „Велигден ги спојува верата и традицијата, празник кој значи...

Кирил Пецаков – Градоначалник на Општина Охрид-Нека е за многу години Велигден, Христос Воскресна, Навистина Воскресна!

На овој прекрасен ден, нека Бог Ве благослови со здравје, мир и огромна среќа. Светлината на Христовото Воскресение, нека Ви ги покаже највозвишените човекови чувства...

Велигденска честитка од Охридскај

По повод големиот христијански празник Воскресението Христово – Велигден, редакцијата Охридскај упатува честитки до сите православни христијани, со желба за  здравје, среќа и благостојба...

ВЕЛИГДЕНСКА ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КИРИЛ ПЕЦАКОВ

По повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, Градоначалникот Кирил Пецаков упати честитка до сите граѓани од православна веросиповед. – На овој прекрасен ден,...

Неколкучасовен прекин во водоснабдувањето во населбите Елешец, Лагадин и Пештани

Поради настанат дефект на водоводната мрежа (пукната цевка со профил ф300) , денес од 09:00 часот ќе има неколкучасовен прекин во водоснабдувањето во населбите : Елешец,...

ПРЕЗЕНТИРАН МЛАДИНСКИ ПРОЕКТ ОД ЕРАЗМУС ПЛУС ПРОГРАМАТА

Денеска во Општина Охрид се одржа презентација на трансконтинталниот проект „Млaди општествено одговорни маркетери“ , подржан и финансиран од Европската комисија во рамките на...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img