2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Туризам

Одржлив туризам: Зелени празници во Париз

Париз веројатно не е првото место на кое помислувате кога размислувате за одржлив туризам, а француската престолнина направи многу во оваа област во последните...

Ретки зимски радости во Африка: Снег падна во Алжир

Некои пустински области во југозападниот дел на Алжир беа покриени со снежна покривка што ги изненади локалното население бидејќи немаше можност многу често да...

Речиси непознат бренд на облека денес вреди 150 милиони евра поради Зеленски

Од почетокот на руската агресија, украинскиот претседател Володимир Зеленски генерално секогаш се појавуваше во јавноста во сега препознатливата маслинесто зелена или маскирна униформа, дури...

Мистериозно исчезнати јахти на руски олигарх од италијанските пристаништа. Полицијата трага по нив

Италијанските власти трагаат по рускиот олигарх Дмитриј Мазепин откако две негови луксузни јахти, кои беа конфискувани под санкциите на ЕУ, мистериозно исчезнаа од пристаништето...

Погледнете кои две земји се најпосетувани светски дестинации

Повеќе од 500 милиони туристи годишно ја посетуваат Европа, единственото прашање е кои земји ќе ги изберат. Одговорот го дава аналитичката и консултантска компанија...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img