25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Топ Вести

Путин ги коментираше преговорите, Лукашенко жестоко ја обвини Украина

Белорускиот претседател Александар Лукашенко во петокот се сретна со рускиот претседател Владимир Путин. Путин во таа прилика се осврна и на преговорите со украинската...

Зошто леталото не беше откриено? Се огласи контролата на летот

Хрватските служби за воздушна навигација (ХКЗП) во петокот соопштија дека дронот, кој во четвртокот вечерта влегол во хрватскиот воздушен простор и се урна во...

Меган Фокс изненади со својот чуден стајлинг

Актерката Меган Фокс важи за една од најубавите жени на планетата. Позната е и по својот интересен моден стил, кој речиси секогаш е полн...

Ѓоковиќ ја отвора сезоната со настап на турнирот во Монте Карло

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ги започне подготовките за одбрана на титулата на Ролан Гарос следниот месец со настап на АТП Мастерсот во Монте...

Објавиле видео со полови дејствија со дете

По четири години затвор добија креаторите на групата „Јавна соба“ на Телеграм, Дарко Костовски и Михаил Паневски, а пресудата ја донесе судијката Билјана Коцевска. Костовски...

Андреј Пленковиќ- Леаталоти е произведено во Русија, не се знае кој го поседува?!

Авионот се урна синоќа во Загреб, поради што утринава премиерот Андреј Пленковиќ разговараше со претседателот Зоран Милановиќ, унгарскиот премиер Виктор Орбан, како и со...

Почина војникот кој го уби Че Гевара

Боливискиот војник Марио Теран Салазар, кој го уби кубанскиот герилец Ернест Че Гевара, почина во четвртокот на 80-годишна возраст во Санта Круз де ла...

Инфлацијата во САД го достигнува својот врв за 40 години

На Волстрит во четвртокот цените на акциите паднаа бидејќи инфлацијата во САД достигна нови највисоки нивоа во последните 40 години, па инвеститорите стравуваат дека...

Нова воздушна снимка: Русите распоредија голем конвој кој се движи кон Киев

Сателитските снимки направени во четвртокот покажуваат дека голем руски воен конвој, последен пат виден северозападно од Киев, во близина на аеродромот Антонов, главно бил...

Украински дрон Ту-141 се урна во Загреб? „Многу фасцинантно парче од советската ера“

МВР соопшти за експлозијата и падобрани во Загреб. На адресата Јарунска бб пронашле кратер, додека во пошироката зона пронашле два падобрани за кои претходно...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img