27.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Сцена

По 25 години режирање на филмот „Brave“ во кој глумеше со Марлон Брандо, Џони Деп повторно ќе ја држи режисерската палка

По 25 години режирање на филмот „Brave“ во кој глумеше со Марлон Брандо, Џони Деп повторно ќе ја држи режисерската палка. Како што ексклузивно дознава...

Виталиј Кличко се разведува по 25 години брак

Градоначалникот на Киев и поранешен светски шампион во бокс Виталиј Кличко (51) се разведува од сопругата Наталија по 25 години брак. „Одлуката за развод беше...

Елвис Присли: 45 години од смртта на кралот на рокенролот

На 16 август 1977 година, почина американскиот пејач Елвис Присли, познат и како крал на рокенролот или накратко крал. Во својата повеќе од 20-годишна...

Мерилин Менсон за првпат е фотографиран во јавноста, а неговиот изглед е значително променет во однос на изданијата на кои е навикната неговата публика

По две години, Мерилин Менсон за првпат е фотографиран во јавноста, а неговиот изглед е значително променет во однос на изданијата на кои е...

Се разведува фронтменот на „Металика“

Фронтменот на „Металика“, Џејмс Хетфилд (59) и неговата повеќе од две децении сопруга се разведуваат. Извори блиски до поранешната двојка велат дека Џејмс поднел барање...

Пенелопе Круз снима и летува во Италија

Шпанската актерка Пенелопе Круз престојуваше со сопругот Хавиер Бардем и нивните два сина Леонардо и Лука во хотелот Асторија во живописното италијанско гратче Рапало,...

Актерката Робин Григс почина од рак на грлото на матката

Робин Григс, актерката позната на јавноста во сериите „Еден живот“ и „Другиот свет“, почина на 49-годишна возраст. Веста за прераната смрт на актерката на Фејсбук...

Папараци: Шерон Стоун не ја ни воодушеви критиката со својата необична модна комбинација

Холивудската актерка Шерон Стоун неодамна ги изненади своите обожаватели кога на улица се појави во интересна модна комбинација. Шерон Стоун е позната по избраниот моден...

Каролина Гочева со сопругот Корубин уживаат на одмор во прекрасната Италија

Поп-ѕвездата Каролина Гочева со сопругот, уметникот Михаил Корубин уживаат на одмор во прекрасната Италија. Фотографиите што ги објави пејачката ја доловуваат колоритноста и убавините, меѓу...

Двејн Џонсон не се враќа во култниот филм

Двејн Џонсон не се враќа во последниот филм „Брзи и бесни“, за кој се најавени уште два филма од серијалот по навестувањето на Вин...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img