4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Сцена

Крис Рок ќе зборува за инцидентот со Смит, но само под еден услов

Инцидентот, кој го направија Вил Смит и Крис Рок на неодамнешните Оскари, сè уште одекнува. Несреќниот лидер на Оскар, сепак, неодамна изјави дека нема...

Хрватскиот пејач Петар Грашо првпат проговори за раскинувањето со пејачката Данијела Мартиновиќ

Хрватскиот пејач Петар Грашо првпат проговори за раскинувањето со пејачката Данијела Мартиновиќ. – Кај нас сѐ е чисто и јасно, останавме во добри односи. Не...

Нова естрадно-фудбалска романса во Србија – Немања Гудељ во врска со Анастасија Ражнатовиќ

Нова естрадно-фудбалска романса во Србија! Немања Гудељ (30), фудбалер на шпанска Севиља и стандарден српски репрезентативец, „заплови“ во врска со Анастасија Ражнатовиќ, млада пејачка,...

Дали идните родители Ријана и A $ AP Роки навистина раскинаа?

Според многу таблоиди, бремената Ријана и А $ АП Роки наводно раскинале откако раперот наводно ја прескокнал оградата со нејзината долгогодишна колешка. Гласините беа поттикнати...

Џенифер Лопез и Бен Афлек се верија по втор пат

Џенифер Лопез и Бен Афлек се верија по втор пат, а пејачката која не ја криеше радоста поради новонастанатата ситуација, радосните вести ги сподели...

Спот со филмска приказна

Стефан и Мартин Филиповски од дуото „Некст тајм“, по подолга пауза, синоќа го претставија својот нов проект. Станува збор за преработка на старата македонска...

Северина пријавила дека навредувала вработена во Центарот за социјални работи

Центарот за социјални работи, подружница Максимир, до Полициската управа во Загреб поднесе пријава за нарушен јавен ред и мир против Северина Вучковиќ за навреда...

На тимот на Брзи и бесни 10 ќе им се придружи добитник на Оскар и ќе ги изненади обожавателите

Продуцентот и ѕвезда на франшизата Fast and the Furious Вин Дизел откри дека актерката Бри Ларсон исто така ќе се приклучи на десеттиот дел...

Сексапилната актерка како Рокси Харт од „Чикаго“

Памела Андерсон (54) го имаше своето деби на Бродвеј во вторникот вечерта кога влезе во екипата на долгогодишниот мјузикл „Чикаго“. Актерката, која ја толкуваше...

Со прекрасна посветеност, овој шармер јавно објави колку ја сака својата сурпуга речиси 30 години од нивната прва средба

Пирс Броснан неодамна го прослави денот кога ја запознал својата сегашна сопруга Кили Шеј Смит, со која е во брак повеќе од 20 години!Пирс...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img