8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Сцена

Ќерката на Здравко Чолиќ сексапилна во костим за капење

Ќерката на пејачот Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ, ужива на луксузна дестинација, секојдневно покажува како го поминува времето во Дубаи. Имено, Уна е многу активна на...

Пејачката Џејн Марцевски позната под уметничко име „Nightbirde“ почина на 31-годишна возраст по борба со ракот

Пејачката Џејн Марцевски позната под уметничко име „Nightbirde“ почина на 31-годишна возраст по борба со ракот. Таа со својата насмевка и позитивен став кон животот и покрај тешката борба со ракот на белите...

Ни доаѓаат големите „Deep Purple“

Во организација на Авалон, еден од најголемите рокенрол состави на сите времиња, член на големата петорка (The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd, Led...

Маж сакал да тужи проститутка за незавршена платена услуга и заработил глоба од 800 евра!!

Маж од шпанскиот град Албал и платил на проститутка 30 евра, а потоа отишол во полициска станица да ја пријави затоа што „не завршила...

Фолк-пејачката Сузи Анѓелковиќ доживеа семејна трагедија, почина нејзиниот 24-годишен син Робертино Илиевски

Фолк-пејачката Сузи Анѓелковиќ доживеа семејна трагедија, почина нејзиниот 24-годишен син Робертино Илиевски. Оваа тажна вест ги остави во неверување нејзините пријатели и колеги од музичката...

Бојана Стаменов ослабна 45 килограми

Пејачката Бојана Стаменов подолго време имаше проблеми со вишокот килограми, по што ги промени животните навики, а резултатите се многу видливи. Бојана важи за една...

Ненадејно почина славниот музичар и јутјубер

Британскиот претприемач и славен Јутјубер Џамал Едвардс почина на 31 година, изјави неговата фирма за Би-би-си. На само 15-годишна возраст, Џамал ​​Едвардс основал канал на...

Гога Секулиќ и Урош Домановиќ се разведуваат по шест години брак

Во српските медиуми одекна веста дека пејачката Гога Секулиќ и Урош Домановиќ се разведуваат по шест години брак, во текот на кој го добија...

За хрватската венчавка помеѓу Хана Хуљиќ и Петар Грашо не престанува да се зборува

За хрватската венчавка помеѓу Хана Хуљиќ и Петар Грашо не престанува да се зборува. Бројни корисници на социјалните мрежи ги пофалија младенците и им посакаа...

Како денес изгледа бебето со најгустата коса на светот

Само што се роди, бебето Чанко стана неверојатно познато како бебе со најгустата и најубавата коса на светот. Тоа беше во 2018 година, а...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img