9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Сцена

Суперхикс го промовираа својот нов сингл со наслов “Добар Човек” и анимиран видеоспот авторско дело на младите Меланија Димоска и Александар Несторовски

Суперхикс го промовираа својот нов сингл со наслов “Добар Човек” и анимиран видеоспот авторско дело на младите Меланија Димоска и Александар Несторовски. Ова е...

Беше олимписка шампионка, а сега сите велат дека му е љубовница на рускиот претседател

Во минатото беше позната како најуспешна руска гимнастичарка и олимписка шампионка, а денес во светот е позната како евентуална љубовница на рускиот претседател Владимир...

Амал Клуни воодушеви со новата фризура

Адвокатката за човекови права Амал Клуни (44) и поубавата половина на шармантниот актер Џорџ Клуни, го освежи својот изглед со нова нијанса на коса....

Канје Вест му лепи етикети на милијардерот

Милијардерот Илон Маск на Твитер реагираше на изјавата на раперот Канје Вест, кој го смета бизнисменот за „генетски хибрид“ и „клон“. Милијардерот со хумор реагираше...

Шакира одговори на шпекулациите дека е во врска со својот инструктор

Последните неколку месеци не беа лесни за Шакира. Бројните драми поврзани со нејзината разделба со Жерар Пике и обвинувањата за даночни затајувања се само...

Кристина Ричи принудена да продава работи поради развод

Холивудската актерка Кристина Ричи ја продаде колекцијата на чанти и накит за да го плати разводот. Актерката раскина со филмскиот техничар Џејмс Хердеген во 2020...

Аксел Роуз со микрофон ѝ го скрши носот на обожавателка на концерт

Aксeл Роуз, фронтменот на бендот „Ганс енд Роузс“, се огласи на социјалните мрежи и им најави на своите фанови дека ќе стави крај на...

Ана Рош и Урбан Стојан ги открија деталите од свршувачката и плановите за венчавката

Љубовната приказна на Ана Рош и Урбан Стојана се одвива навистина брзо, а сега се знае и кога ќе се венчаат. Во интервју за Недело...

Маск ги прашува твитерџиите: Дали Асанж и Сноуден треба да бидат помилувани?

Американскиот милијардер и сопственик на Твитер, Илон Маск, на својот профил објави анкета во која ги праша корисниците на социјалната мрежа дали основачот на...

Пеле се прикова за кревет до крај на животот

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле е преместен на палијативна нега, каде што му се ублажуваат болките и се олеснува отежнатото дишење, јавува бразилскиот „Фолја де...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img