9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Сцена

Бред Пит ја тужи својата поранешна сопруга Анџелина Џоли,за продажбана француски имот „Шато Миравал“!

Бред Пит ја тужи својата поранешна сопруга Анџелина Џоли, обвинувајќи ја дека незаконски го продала дел од нивниот француски имот „Шато Миравал“, пренесува „Пејџ...

Кој е новиот советник на Бајден за кој зборуваат сите

Американскиот претседател Џо Бајден го вработи Сем Бринтон за шеф на Одделот за енергетика и отстранување на гориво и отпад. Оваа објава го донесе новоименуваниот...

На 23-годишна возраст ненадејно во Загреб почина младата популарна тиктокерка Дијана Де Марко

На 23-годишна возраст ненадејно во Загреб почина младата популарна тиктокерка Дијана Де Марко, родена во Пожега. Беше многу успешна и популарна на социјалната мрежа ТикТок,...

Вилијам ја изненадил Кејт за „Денот на вљубените“

Иако изминатите месеци не беа најубави во животот на британското кралско семејство, војводата од Кембриџ принцот Вилијам не ја заборава романтиката, па на својата...

Помина речиси еден месец од смртта на Аки Рахимовски, а неговиот син Кристијан се потсети на својот татко со видео од семејната куќа

Помина речиси еден месец од смртта на Аки Рахимовски, а неговиот син Кристијан се потсети на својот татко со видео од семејната куќа, а...

Актерот доби 20 години затвор за шокантната измама

Актерот Закари Хорвиц, попознат како Зак Ејвери, кој признал дека измислувал филмски проекти за ХБО и „Нетфликс“ во рамки на шемата Понци вредна 650...

Кралицата Елизабета првпат јавно ја призна својата слабост

Кралицата Елизабета Втора признала дека прв пат се чувствувала слаба, но успеала да се насмевне кога се вратила на работа во замокот Виндзор и...

Еве кој член на кралското семејството прв ја запознал ќерката на Меган и Хари

Принцот Хари беше домаќин на првиот јавно потврден кралски посетител во Калифорнија, откако се пресели во Америка со сопругата Меган и синот Арчи, пред...

Порториканката Софија Жирау влезе во историјата

Софија Жирау влезе во историјата како прва манекенка на Викторија’с сикрет со Даунов синдром, откако им се придружи на 17 други жени во лансирањето...

Украинската пејачка нема да оди на Евровизија

Алина Паш нема да пее на натпреварот за песна на Евровизија 2022. Во соопштението објавено вчера попладнево таа јасно стави до знаење дека актуелната...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img