27.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Сцена

Почна воведното излагање во судењето за детска порнографија и опструкција на пејачот Роберт Силвестер Кели, попознат како Ар Кели

Почна воведното излагање во судењето за детска порнографија и опструкција на пејачот Роберт Силвестер Кели, попознат како Ар Кели, при што обвинителите тврдат дека...

Српската пејачка Јелена Карлеуша на 17 август го прослави 44-иот роденден

Српската пејачка Јелена Карлеуша на 17 август го прослави 44-иот роденден. Карлеуша со своите ќерки Атина и Ника отпатува за Дубаи каде уживаат во...

На момчето на Ријана му се заканува девет години затвор за пукање во пријателот

Според американските медиуми, американскиот рапер АСАП Роки учествувал во пукањето на неговиот поранешен пријател, а сега поради тоа сведочел на суд. Имено, Роки на 17...

Рис Витерспун објави фотографија со ќерката, иста е како мајка ѝ!

Холивудската актерка Рис Витерспун неретко споделува на социјалните мрежи фотографии на кои е со својата ќерка Ава Филипе. Мајката и ќерката повторно успеаја да...

Митовски: Концертот на Аца Лукас бил музичка желба на рударите

Откако Министерството за култура објави дека нема да префрли средства на Општина Крива Паланка за организирање на музичкиот фестивал „Џој Фест“, бидејќи ќе настапи...

Мерјем Узерли го прослави роденденот

Славната турско-германска актерка Мерјем Узерли го освои светот во популарната серија „Сулејман Величествениот“ во улогата на харизматичната и амбициозна Хурем, а пред неколку дена...

Славниот боксер Мајк Тајсон се појави во инвалидска количка

Не помина ниту еден месец откако легендарниот боксер Мајк Тајсон ја шокираше јавноста со изјавата дека очекува наскоро да умре. Тајсон тогаш не откри повеќе...

Амбер Херд ја отпушти својата долгогодишна адвокатка Елејн Бредхофт и ангажираше нов правен тим за да ја обжали пресудата во случајот клевета

Амбер Херд ја отпушти својата долгогодишна адвокатка Елејн Бредхофт и ангажираше нов правен тим за да ја обжали пресудата во случајот клевета. Актерката во понеделникот...

Мадона го прослави 64-тиот роденден на Сицилија

Кралицата на попот, Мадона на 16 август го прослави својот 64-ти роденден. На почетокот на кариерата имала 35 долари во џебот и голем сон...

Анџелина Џоли стои зад спорната анонимна пријава за напад и тужба против поранешниот сопруг Бред Пит од 2016 година

Холивудската актерка Анџелина Џоли стои зад спорната анонимна пријава за напад и тужба против поранешниот сопруг Бред Пит од 2016 година. Во спорната тужба, која...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img