27.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Спорт

Ѓоковиќ не може да влезе во САД за да учествува на турнирот во Индијан Велс

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ изјави дека не може да влезе во САД за да учествува на турнирот во Индијан Велс. – Засега ситуацијата е...

Бајиќ е позитивен на корона, останува во Скопје

Со тројца дебитанти и без селекторот Драган Бајиќ, македонската кошаркарска репрезентација ќе патува во Тбилиси на дуел со Грузија. – Последната проверка, односно пред задолжителното...

Родител тргна да тепа дете на сред натпревар

Натпреварите меѓу „вечните ривали“ Работнички и МЗТ Скопје, отсекогаш биле тензични без разлика во која категорија се одигрувале, но тоа што се случи на...

Ќе биде црно-црвен до крајот на сезоната

Големата надеж на српскиот ракомет Стефан Додиќ до крајот на сезоната ќе го носи дресот на Вардар 1961, соопшти денеска македонскиот ракометен првак, потврдувајќи...

Бајиќ бара алтернатива да лета за Грузија

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Драган Бајиќ нема да патува заедно со кошаркарите, бидејќи не му е дозволен влез во Косово. Македонската репрезентација...

Аргентинецот ќе добива плата од 8 милиони евра?

Раководството на Јувентус и напаѓачот Пауло Дибала ги продолжуваат преговорите за нов договор. Според „Calciomercato.com“, клубот е подготвен да му ги понуди на фудбалерот условите...

Русинот Медведев ќе му го украде првото место на Ѓоковиќ?

Првиот светски рекет, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе му честита на Русинот Данил Медведев, кој оваа недела може да го симне од врвот на...

Во финалето на купот совладан МЗТ

ТФТ го совлада бранителот на трофејот МЗТ Скопје со 79-65 во финалето на кошаркарскиот Куп на Македонија, одиграно вечерва во СРЦ „Кале“ во Скопје. ТФТ...

Реми Линдхолм со замрзнат Пенис на трката во крос-кантри во нордијско скијање на Олимпијадата во Пекинг

Tрката во крос-кантри во нордијско скијање на 50 километри на Олимпијадата во Пекинг беше скратена на 30 километри поради студот во кинеските планини, но...

На стадионот „Птичјо гнездо“ се одржа церемонијата на затворање на 24. Зимски олимписки игри во Пекинг

На стадионот „Птичјо гнездо“ се одржа церемонијата на затворање на 24. Зимски олимписки игри во Пекинг, со што е ставен крај на 16-дневните натпревари...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img