22.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Спорт

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ против Лоренцо Мусети на турнирот од АТП категоријата 500 во Дубаи

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го дозна името на првиот ривал на турнирот од АТП категоријата 500 во Дубаи, а тоа е непријатниот Лоренцо...

Фудбалерот Душан Влаховиќ ужива во убавинитие на инфлуенсерката Марија Соле Полио

Душан Влаховиќ ја игра својата сезона од соништата во Серија А, а според италијанските медиуми, српскиот напаѓач цвета и на приватен план.Влаховиќ од почетокот...

Злато за Бољшунов, Македонскиот олимпиец на 56 место во маратонската трка

Македонскиот натпреварувач во скијачко трчање, Ставре Јада, својот настап во маратонот во крос-кантри скијање на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во Пекинг го заврши на...

Седум спортисти ќе добиваат стипендија од МОК

Македонскиот олимписки комитет (МОК) вчера ги објави имињата на седум спортисти кои како олимписки кандидати ќе добиваат стипендија сè до ЛОИ 2024. Прв на списокот...

Тенисерот Минаур вмешан во скандал со фалсификувана ковид-потврда

Австралискиот тенисер Алекс де Минаур, рангиран на 32 место на АТП листата, е меѓу лицата вклучени во аферата со лажни Ковид потврди, јавија денеска...

Валиева заврши четврта, златото кај Шчербакова

– Русинката Ана Шчербакова го освои денеска златниот медал во уметничко лизгање на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во Пекинг, додека нејзината сонародничка Камила Валиева...

Ракометарите на Вардар славеа со 28:25 кај колидерот Монпелје во групата А од Лигата на шампионите

Ракометарите на Вардар славеа со 28:25 кај колидерот Монпелје во групата А од Лигата на шампионите, прекинувајќи ја серијата од седум порази токму против...

Абраменко доби честитки од „бронзениот“ Буров

Украинската репрезентација го освои првиот медал на Зимските олимписки игри во Пекинг. На денешните натпревари во скијање слободен стил, Александар Абраменко, освои сребро во акробации...

Чиј фан е синот на Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ во интервјуто за Би-Би-Си откри дека на финалето на Австралија опен, неговата сопруга Јелена навивала за Данил Медведев, додека неговиот син Стефан навивал за...

Покрај допинг скандалот, Валиева со солзи во очите блесна на мразот

Руското „чудо од дете“, Камила Валиева, која се најде во центар на внимание поради допинг-тестот на кој паднала во декември, повторно доминираше на мразот...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img