25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Спорт

Фалангата го направи Порто – македонски град!

Македонските репрезентативци, исто како и во Палермо, во најважниот фудбалски натпревар во нашата историја на трибините на „Драгао“, каде Македонија ќе се надигрува со...

Челси не може да продава билети до крај на сезона

Челси до завршување на оваа сезона нема да може да продава билети за домашните натпревари во Премиер лигата, објави официјалниот сајт на лондонскиот клуб. Само...

Шпанска Марка блесна во боите на Македонија

„Убијците на великаните му се закануваат на Роналдо“. Ова е насловот на насловната страница на шпанската Марка, објавена денеска во пресрет на вечерашниот одлучувачки...

Сантош отпиша три имиња за мечот против Македонија

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација Фернандо Сантош ја објави конечната постава со којашто вечерва ќе ѝ се спротивстави на репрезентацијата на Македонија во финалниот...

Не смееме да се потцениме во пресрет на историскиот натпревар во Порто

Само една победа ја дели македонската фудбалска репрезентација од историски пласман на Светското првенство во Катар. Потребен е триумф во вечерашниот дуел со Португалија,...

(Скандал)Муамет Сејдини султан со подебел харем,ФФМ купувала станови,делела хонорари и скапи златни поклони,дел 1-ви

Султанот кој го предводи „Харемот“ во Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) Муамет Сејдини,постана главна Султан ѕвезда ,од како на трибините во Италија се појави...

Лапорта: „Решивме две засилувања, а Меси не се враќа“

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта даде интересно интервју за РАЦ1 во кое зборуваше на многу теми, а потврди дека клубот веќе договорил две засилувања...

БиХ и Луксембург низ бројки: Дали сме фаворити против слаб противник?

Фудбалската репрезентација на Босна и Херцеговина во петокот подготви ново горчливо апче за навивачите со нов пораз. Грузиската репрезентација со минимален резултат беше подобра...

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез би можел да го напушти тимот ова лето

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез би можел да го напушти тимот ова лето. Тренерот Диего Симеоне не смета на играчот следната сезона, објави...

70 канадски гимнастичарки се пожалија на сексуално злоставување

Група од 70 сегашни и поранешни спортистки повикаа на независна истрага за „токсичната култура и навредливите работни практики“ присутни во канадската гимнастика. – Не можеме...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img