20.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Спорт

Навивачите на Динамо му нацртаа мурал на Адеми

Навивачите на хрватскиот фудбалски клуб Динамо Загреб му укажаа огромна чест на македонскиот репрезентативец и капитен на нивниот клуб, Аријан Адеми, со тоа што...

Константини и Мозанер го освоија првиот олимписки медал во карлинг

Стефанија Константини и Амос Мозанер и го донесоа на Италија првиот олимписки медал во карлинг, откако во денешното финале во мешани двојки на Игрите...

Дехари падна и заработи тешка повреда на коленото

Лоши вести пристигнуваат од Пекинг, откако македонскиот олимпиец Дардан Дехари за време на подготовките за настап на Зимските олимписки игри на тренинг ги скинал...

Најдобрите жени-скокачки дисквалификувани од Олимпијадата

Финалето во мешани тимови во скијачки скокови во Пекинг 2022 година некои го нарекоа „фарса“ откако три врвни спортистки беа дисквалификувани поради костумите кои ги носеле....

Фудбалскиот репрезентативец Дарко Велковски и манекенката Тамара Чуприна станаа родители

Дарко Велковски, фудбалски репрезентативец на Македонија кој игра за хрватскиот прволигаш Риека и неговата сопруга, манекенката Тамара Чуприна станаа родители. Тамара денеска на свет донесе...

(Видео) Рафаел Надал го копира Ѓоковиќ ,отворил ресторан ала Ноле!!

Рафаел Надал по стапките на Новак Ѓоковиќ и тој отвара ресторан под името "Rolan Garos" во својата академија во Манакор.Доколку се суди според рекламата,менито...

„Гробарите“ ги провоцираа „Чкембарите“

„Јужна Србија, никогаш Македонија“, скандираа „Гробарите“, навивачи на ракометниот тим „Партизан“ во СЕХА-дербито со нашите „Еурофарм Пелистер“ негде околу 41 минута, кон средината на...

Кореографија со македонското знаме на турскиот клуб Гестепе се завиори во Измир

Навивачите на турскиот клуб Гестепе на трибините истакнаа кореографија со македонското знаме во средината.Ова го направија во чест на нашиот репрезентативец Адис Јаховиќ кој...

Американската скијачка Нина О’Брајан имаше страшна несреќа на Зимските олимписки игри во Пекинг, на само неколку секунди пред да ја мине целта!

Американската скијачка Нина О’Брајан имаше страшна несреќа на Зимските олимписки игри во Пекинг, на само неколку секунди пред да ја мине целта! Веднаш и била...

Паро го победи ракот и дојде до злато на Олимпијада

Канадскиот сноубордер Макс Паро освои златен медал во дисциплината слоуп-стајл на Олимписките игри во Пекинг. Најдобри оценки ги доби за второто возење, 90,96, благодарение...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img