9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Спорт

Ѓоковиќ потврди дека има уште желба за натпреварување

Дваесет и еднократниот Грен слем шампион Новак Ѓоковиќ призна дека е решен да продолжи да игра тенис. – Сè уште сакам да играм тенис, иако...

Швајцарија одби да му даде влезна виза на Карпов

Швајцарија не му издаде виза за влез во државата на поранешниот светски шампион во шах Анатолиј Карпов. Ова го соопшти официјалниот претставник на руското Министерство...

Новиот срамен потег на Кристијано Роналдо го навлече гневот на целата нација

Суперѕвездата на португалската репрезентација Кристијано Роналдо доживеа пораз од Шпанија во Лигата на нации. Неговиот тим прими гол на крајот од натпреварот и не се...

Голманот на Интер го истетовирал автограмот на Меси на раката

Голманот на Интер од Мајами, Франциско Раниери на раката го истетовира автограмот што му го дал аргентинскиот фудбалер Лионел Меси. Меси неодамна го посети тренинг...

Одбојкарките од Струмица Никоб го продолжуват купот на ЦЕВ

Одбојкарите на Струмица Никоб ги продолжуваат европските настапи во Купот на ЦЕВ. Синоќа не успеја во вториот натпревар од Лигата на шампионите на ЦЕВ...

Федерацијата изрази благодарност за импресивната поддршка

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) попладнево изрази „голема благодарност за импресивната поддршка” која навивачите им ја дадоа на македонските репрезентативци на Националната арена „Тодор...

Бугарите го возвраќаат ударот

Поранешниот бугарски репрезентативец Станислав Ангелов ја коментираше победата на Бугарија над Северна Македонија од 1:0 во Лигата на нации. Поранешниот фудбалер на Левски и...

Катар потроши за Мундијалот вртоглави 208 милијарди евра

Катар потроши околу 208 милијарди евра за организација на Светското првенство во 2022 година. Оваа сума е 17 пати поголема од Мундијалот во Русија...

Почина легендарниот фудбалер на Динамо и Јединство од Бихаќка, Златан Аранутовиќ

Во Загреб на 68-годишна возраст почина Златан Арнаутовиќ. Динамо во 1982 година се прости од член на златната генерација. „Тој е роден на 13 декември 1954...

Борисов со реакција по вчерашниот натпревар меѓу Македонија и Бугарија

Поранешниот премиер на Бугарија, Бојко Борисов го осуди исвиркувањето на бугарската химна во Скопје пред натпреварот Македонија-Бугарија во рамките на Лигата на нации. – Почит...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img