20.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Спорт

Во последното коло убедлив триумф над Академија Пандев

Екипата на Шкупи е новиот фудбалски првак на Македонија. Во денешниот дуел одигран на Чаир, Шкупи со убедливи 3-0 го совлада тимот на Академија...

Новак Ѓоковиќ стигна до својата прва титула во 2022 година откако српскиот тенисер славеше на Мастерс-турнирот во Рим, негов шести трофеј во италијанската метропола

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до својата прва титула во 2022 година откако српскиот тенисер славеше на Мастерс-турнирот во Рим, негов шести трофеј во...

Ѓоковиќ ја запиша својата 1.000 победа во кариерата

Без загубен сет, Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Мастерс турнирот во Рим, тоа е вкупно 12 финале за српскиот ас во италијанскиот...

Полјакот одбива да го продолжи договорот со Баерн

Полскиот фудбалски репрезентативец Роберт Левандовски, кој од 2014 година го носи дресот на минхенски Баерн, одбива да го продолжи договорот кој му истекува во...

Одличен натпревар во Рим: Ѓоковиќ ја забележа 999-та победа во кариерата

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ победи во два исцрпувачки, но одлични сета на Канаѓанецот Феликс Огер-Алиасиме во четвртфиналниот меч на АТП Мастерс 1000 турнирот...

Кристијано Роналдо се колне во овие пет навики во исхраната

Која е тајната на Кристијано Роналдо? Има играно на повеќе од 1.100 натпревари, постигнато повеќе од 800 гола и освои многу достигнувања и награди,...

Московскиот фудбалски клуб останува без моќниот спонзор

Производителот на спортска опрема „Најк“ соопшти денеска дека го раскинал спонзорскиот договор со рускиот фудбалски прволигаш Спартак од Москва, бидејќи клубот нема да учествува...

Анчелоти откри: Мојата работа во Реал е лесна

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти во последно време е во центарот на вниманието, а како не и покрај тоа што неодамна ја освои...

Фетел: Енергетската криза го покренува прашањето за одржување на трки

Возачот на Формула 1, Себастијан Фетел, гостуваше во програма на британска телевизија, со различни гости од светот на економијата и политиката, а теми на...

Модриќ го направи она што не го направија ниту Меси ниту Роналдо

Лука Модриќ влезе во историјата на великаните за кои настапува и една од најсилните лиги со три асистенции за победата на Реал над Леванте...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img