8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Спорт

Бетис обезбеди финале во Кралскиот куп

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски не успеа со мадридски Рајо Ваљекано по прв пат во клупската историја да избори пласман во шпанскиот Кралски куп,...

Шевченко: Фудбалот повеќе не постои за мене

Легендарниот украински фудбалер Андреј Шевченко апелираше да се испрати помош во неговата татковина за жртвите од руската инвазија, додавајќи дека фудбалот повеќе не му...

Русија остана без трки во формула 1 Итно е раскинат договорот

Формула 1 веќе нема да организира трки на руска територија, откако раководството на натпреварувањето денеска официјално објави дека е раскинат договорот со организаторот на...

Французите ги укинуваат сертификатите

Новак Ѓоковиќ ќе биде во можност да ја брани титулата на Отвореното првенство во Франција, но и да се бори за 21 гренслем титула...

32 сантиметри во скок во далечина е огромно подобрување

Викендов на отвореното првенство во Скиве, Данска, македонскиот атлетичар Андреас Трајковски постави нов национален рекорд во скок во далечина во сала, со резултат од...

Со тешко срце го продавам Челзи

По речиси две децении минати на чело на англискиот премиерлигаш Челзи, рускиот милијардер Роман Абрамович објави официјално вечерва дека го продава клубот од Лондон. „Донесов...

Не се откажува: Ањели има нов план против УЕФА

По неуспехот на проектот минатата година пред неговиот почеток, претседателот на Јувентус, Андреа Ањели не се откажува од проектот на новата Суперлига, пишува Газета...

Светскиот шампион во бокс го зеде оружјето и се приклучи на украинската армија

Светскиот боксерски шампион во тешка категорија, Олександр Усик, вели дека е „апсолутно бестрашен“ откако го зеде оружјето за да ја одбрани својата украинска татковина...

Швајцарскиот бизнисмен Хансјоерг Вис разгледува понуда да го купи англискиот фудбалски клуб Челзи од рускиот милијардер Роман Абрамович

Швајцарскиот бизнисмен Хансјоерг Вис разгледува понуда да го купи англискиот фудбалски клуб Челзи од рускиот милијардер Роман Абрамович. – Абрамович сега се обидува да ги...

Швајцарски милијардер: Понуден ми е Челзи

Швајцарскиот милијардер Хансјерг Вис ја разгледува понудата за купување на актуелниот европски шампион Челзи од рускиот милијардер Роман Абрамович. „Абрамович моментално се обидува да ги...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img