27.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Спорт

Барселона ќе си го прибере миленикот на крајот од сезоната

Шпанскиот спортски весник Диарио објави ексклузивна вест дека постои можност на крајот на оваа сезона поранешната фудбалска звезда на Барселона, 35-годишниот Аргентинец Лионел Меси,...

Тренерот на шпанскиот прволигаш Атлетико од Мадрид, Диего Симеоне, му порачал на францускиот напаѓач Антоан Гризман дека не смета на неговите услуги во продолжение...

Тренерот на шпанскиот прволигаш Атлетико од Мадрид, Диего Симеоне, му порачал на францускиот напаѓач Антоан Гризман дека не смета на неговите услуги во продолжение...

Видео- Наумче Мојсоски со „телохранители“ на пресконференција безобзирно лаже за и околу организација на Охридски пливачки маратон

Две „вистини“ еден пливачки маратон,од како најнапред државата крена раце и се откажа од Охридскиот пливачки маратон и по експресниот одговор од охриѓани и...

„Црвените ѓаволи“ го сакаат македонскиот дијамант

Премиерлигашите Манчестер јунајтед и Евертон се сериозно заинтересирани и сакаат да го ангажираат македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, тврди еден од најдобрите италијански новинари Џанлука...

Британскиот милијардер Џим Ретклиф сака да го купи Манчестер Јунајтед

Британскиот милијардер Џим Ретклиф сака да го купи Манчестер Јунајтед, изјави неговиот портпарол за лондонскиот весник „Тајмс“. Неговиот интерес за купување на еден од најтрофејните...

Да се одржуваше маратонот на Липковско езеро,ќе имаше буџет 1 милион евра, за Охридски маратон мало сутра!!!

Првата маратонска трка на релацијата „Горица – Охрид“, во должина од 2,5 км, е одржана во 1954 г. Учествувале осмина пливачи, а победил Нико...

Борна Чориќ го победи Рафаел Надал

Рано утрово во американски Синсинати се случи пријатно изненадување. Борна Ќориќ го сопре Рафаел Надал во 2. коло со 7:6(9), 4:6, 6:3 на турнирот...

Роналдо не може глава да крене од лажни вести

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, ги обвини медиумите дека лажат за да имаат повеќе публика. Португалецот ја прокоментира објава за трансфер шпекулации на навивачки...

Милијардерот Илон во свој стил објави дека го купува фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед

Извршниот директор на SpaceX и Tesla, Илон Маск, објави на социјалната мрежа Твитер дека го купува англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед, пишува The Guardian....

Фудбалерот од Сараево кој и подари парче црн дроб на мајка си се врати на тренинзите

Фудбалерот роден во Сараево и кој ги направи првите играчки чекори во Железничар се врати на тренинзите по четири месеци закрепнување. Потоа му беа отстранети...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img