More

  CATEGORY

  Свет

  - Advertisement -spot_img

  Лидерот на руската република Чеченија Рамзан Кадиров понуди награда од еден милион долари за посебни информации

  Лидерот на руската република Чеченија Рамзан Кадиров понуди награда од еден милион долари за посебни информации. Станува збор за информацијата каде се наоѓа „баталјонот на шеикот...

  Раси на кучиња кои живеат најдолго

  Не постои научна формула за одредување на просечниот животен век на кучето, но повеќето од нив ќе поминат една деценија со нас. Според Гинисовата...

  ЕУФОР појасни каде патролира во БиХ и зошто

  Мисијата ЕУФОР во Босна и Херцеговина објави видео во кое појаснуваат и одговараат на прашањето дали нивните војници патролираат на целата територија на државата,...

  Воени НАТО-игри на 540 километри од Санкт Петербург

  Членките на НАТО, Латвија, Естонија и Холандија ќе одржат заеднички поморски вежби со Финска во Балтичкото Море, потврди Хелсинки, истакнувајќи дека вежбите ќе се...

  Фирмата „Рајнметал“ планира да испорача и 100 оклопни транспортери

  Германскиот производител на оружје „Рајнметал“ понуди на Украина да ѝ продаде 88 половни борбени тенкови „Леопард“. Понудата вклучува и обука во Германија, резервни делови...

  Европската унија ќе се обиде да ја намали зависноста од руската нафта и гас за две третини до крајот на оваа година и да...

  Европската унија ќе се обиде да ја намали зависноста од руската нафта и гас за две третини до крајот на оваа година и да...

  Експлозии во отцепеното молдавско село Придњестровје на границата со Украина

  Министерството за внатрешни работи на Придњестровско Молдавска Република (отцепено од Молдавија) ​​известува за две експлозии во селото Мајак во Григориополската област, како резултат на...

  Игуаните на Бахамите добија шеќер поради екотуризмот

  Игуаните на Бахамите се претворија во душички со висок шеќер во крвта поради тоа што екотуристите ги хранат со грозје, велат научниците, предупредувајќи дека...

  Фустанот на Дороти од „Волшебникот од Оз“ наскоро се најде на аукција

  По децении пребарување, еден од фустаните на Дороти од култниот американски филм „Волшебникот од Оз“ е пронајден и ќе биде ставен на аукција следниот...

  Што ги плаши луѓето во секој хороскопски знак?

  Сите ние имаме некои особини од кои луѓето околу нас се плашат. Според хороскопот, тие се разликуваат од знак до знак. Еве од што најмногу...
  - Advertisement -spot_img
  spot_img