27.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Свет

Видео од руски камиони во централата ја „замрсува“ приказната

Снимка од руски камиони во внатрешноста на нуклеарната централа Запорожје, објави Си-Ен-Ен пишувајќи дека се автентични и дека докажуваат дека Русите лажат дека се нападнати и...

Силен ветер ја нападна Италија уривајќи дрвја и предизвикувајќи штети

Силен ветер ја нападна Италија уривајќи дрвја и предизвикувајќи штети. Две лица загинаа од пад на стебло во Тоскана, а четири се повредени во...

Јутјубер кој во четвртокот се снимал како го навредува бразилскиот претседател Жаир Болсонаро за малку ќе го загубел телефонот од бразилскиот претседател, кој се...

Јутјубер кој во четвртокот се снимал како го навредува бразилскиот претседател Жаир Болсонаро за малку ќе го загубел телефонот од бразилскиот претседател, кој се...

Силно невреме ја зафати Љубљана, неколку објекти останаа без покрив

Силно невреме вчера ја зафати Словенија. Локалните медиуми јавуваат дека во главниот град Љубљана ветерот дувал со брзина од над 100 километри на час,...

Системот за заштита во нуклеарната централа Запорожје е подигнат на повисоко ниво поради можноста од напад на украинските сили

Системот за заштита во нуклеарната централа Запорожје е подигнат на повисоко ниво поради можноста од напад на украинските сили, јавува Б92. – Заштитниот систем е подигнат...

Земјата вклучи жолта тревога, властите се борат со шумски пожари

Кина објави прво предупредување за суша годинава додека властите се борат со шумските пожари и мобилизираат специјализирани тимови за заштита на посевите од високите...

Шверц на 225 килограми злато во вредност од околу 13 милиони долари од Москва бил спречен од царински агенти

Меѓународен заговор за шверц на 225 килограми злато во вредност од околу 13 милиони долари од Москва бил спречен од царински агенти, објави во...

(Видео)Финската премиерка го осуди објавувањето видеа на кои се гледа како таа танцува на забава

Финската премиерка Сана Марин во четвртокот изјави дека е вознемирена што видеата на кои таа танцува и пее на приватни забави биле објавени на...

ВИДЕО Снимени возила во близина на реакторот. Русија: „Таму има само војници“

На социјалните мрежи се појави ново видео на кое се гледаат руски воени возила во турбинската просторија на нуклеарната централа Запорожје. Собата со турбините...

Зеленски отфрла било какви мировни преговори

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ја отфрли можноста за какви било мировни преговори со Москва без претходно повлекување на руските трупи од територијата на...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img