3.3 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Наука

Дали принципите на фенг шуи можат да ни помогнат да стекнеме повеќе богатство?

Со уредување на просторот според принципите на фенг шуи, би требало полесно да постигнете хармонија, рамнотежа, изобилство и мир во вашиот живот. Фенг шуи е...

Мит за теоријата на приврзаност: Дали мајката навистина е клучната личност за развојот на детето?

Западниот модел на воспитување се заснова на фактот дека мајката или родителите се клучните луѓе за развојот на детето. Но, животната реалност на многу...

Во следните пет години, 50% се чини дека ќе надмине 1,5 степени Целзиусови

Во следните пет години, 50% се чини дека ќе надмине 1,5 степени Целзиусови Светот се соочува со 50 отсто шанси во една од следните пет...

Секогаш има контрола над својот живот: Ова е највеличествениот знак на хороскопот

Тие се полни со живот, „заразни“ со добра енергија и страст, па инертните и здодевни луѓе во никој случај не се компатибилни со овој...

Седум знаци дека некоја личност ве лаже

Дали некогаш сте се посомневале дека некој ве лаже, но не сте биле сигурни? Еден психолог откри седум суптилни знаци на кои треба да...

Не се баш некои домаќини: Хороскопски знаци кои мразат кога им доаѓаат гости

Некои луѓе обожаваат кога доаѓаат нивните пријатели и кога можат да им готват и да им бидат домаќини. Другите би направиле се освен да...

НАСА испраќа слики од голи луѓе во вселената за да „привлече вонземјани“

Научниците на НАСА планираат да лансираат слики од голи луѓе во вселената со надеж дека ќе привлечат вонземјани, пишуваат британските и американските медиуми. Покрај прикажувањето...

„Гугл Мапс“ го пронајде мистериозниот „Песочен остров“

Остров во јужниот Тихи Океан којшто можеше да се види на „Гугл мапс“ ги збуни и научниците кои истражуваа што има таму. Имено, истражувачите...

Студија: Ковид може да го забрза стареењето за 20 години

Иако коронавирусот е респираторно заболување, заразените пациенти доживуваат голем број ефекти врз мозокот, што доведува до симптоми како што се магла во мозокот, конфузија,...

Дали сте слушнале за Тиаки? Важно ветување што секој патник мора да го даде при пристигнувањето во Нов Зеланд

Една од жртвите на масовниот туризам е најпознатото дрво во Нов Зеланд. Врбата која извира од езерото Ванака и создава речиси нереална сцена е...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img