More

  CATEGORY

  Наука

  - Advertisement -spot_img

  За кои знаци оваа недела ќе биде успешна?

  Влеговме во последната недела од мај. Оваа недела на ѕвездите особено ќе им се допаднат 3 астролошки знаци. Дали сте меѓу нив? Овој пат на...

  Делфините лечат кожни болести со триење од корали и сунѓери

  Како и луѓето, делфините понекогаш страдаат од кожни болести. Луѓето се третираат со смирувачки масти и креми, а индо-пацифичките делфини (Tursiops aduncus) ја тријат...

  Хороскопски знаци кои најлесно се вознемируваат

  Малите нешта ги исфрлаат од чекор. Повеќето луѓе можат да се контролираат кога треба, но има и такви кои во исто време ги исфрлаат и...

  Пандемијата ја зголеми анксиозноста и депресијата кај 92% од учениците

  Пандемијата на коронавирус кај 92 отсто од студентите на некој начин влијаела на поголемата преваленца на анксиозност и депресија, што е последица на пореткото...

  Дали нашиот мобилен телефон прислушува и дали ние сме виновни за тоа? „Апсолутно можно“

  Дали сте биле во ситуација да разговарате со пријател за тоа како сакате да купите нова јакна или патики, а подоцна да почнете да...

  Четири хороскопски знаци кои можат да ги убедат луѓето во се

  Убедливоста е многу корисна и пожелна особина која може да има свои лоши страни. Човек може да го искористи фактот што лесно може да...

  Експертите ги издвоија секојдневните навики кои можат да ви го загрозат животот

  Не ни знаеме колку некои секојдневни навики можат да ни наштетат. „Во САД обично трошиме невообичаена сума за развој на современи лекови и други третмани...

  Ова се навики кои ги имаат само 1% од луѓето. Дали сте меѓу нив?

  Навиките кои ги имаат само 1 процент од луѓето во светот се однесуваат на луѓе кои се исклучително успешни и богати. Тие се многу...

  Најпослушните раси на кучиња

  Некои кучиња едноставно не слушаат, без разлика колку се трудите. Затоа е важно да ги проучите неговата личност и карактеристики пред да земете куче, бидејќи...

  Грешки кои ја уништуваат вашата машина за перење и облека

  Иако перењето алишта изгледа прилично едноставно, многумина прават грешки кои можат да ја уништат и машината за перење и облеката. Еве некои од најчестите...
  - Advertisement -spot_img
  spot_img