24.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Мода

Ким Кардашијан ја имитираше Лепа Брена во својата кампања?

Ким Кардашијан објави фотографии на кои ја промовира својата нова линија костими за капење SKIMS. Стилот на кампањата, кој го велича гламурот од 1970-тите,...

3 тренди модели на чевли ова лето кои не ги препорачуваат ортопедите

Заедно со дизајнот на обувките, време е да се обрне внимание на неговата практичност и носливост. Овие летни чевли не се дизајнирани да се...

Одличен трик за да не се лизнете во летните сандали и папучи

Предлетните горештини веќе не зафатија и одамна ги одбравте омилените летни сандали или папучи од плакарот. Иако ги обожаваме затоа што лесно може да...

Најзаводливиот летен тренд од модните писти и улиците – моден поклон кон морето и женствен

Овој тип на мрежеста ткаенина се појави на сцената и создаде нов концепт на силуета: поинтересен, поосвежителен, посензуален. Рибарската мрежа е моден тренд кој...

Познати дами кои знаат прекрасно да носат елегантни корсети – дури и во обичен ден

Познатите дами обожаваат елегантни корсети кои се дизајнирани толку многу софистицирано што секоја модна комбинација ја прават уште поспецијална. Кејт Мос, Софија Вергара и Шарлиз...

Не е важно кога купувате чевли: ова е најдобро време за шопинг

Стапалата се менуваат во текот на денот, стануваат подолги и пошироки како што завршува денот. Затоа експертите велат дека е подобро да се купуваат...

Кристијан Лубутин лансираше специјална хуманитарна колекција обувки

За нивната летна колекција на обувки, култниот бренд Christian Louboutin се здружи со актерите и брачната двојка Сабрина и Идрис Елбо за втората сезона...

5 тренди чанти кои навистина смело ќе владеат со летната сезона

Мали или големи, светкави или шарени - оваа сезона носиме чанти кои привлекуваат очи. Работа, кафе со пријателите, свечени прилики, ден на плажа... Конечно имаме...

Поп ѕвездата Хари Стајлс се тестира себеси како моден дизајнер

Во модниот свет одекнува веста дека британската суперѕвезда Хари Стајлс учествуваше во капсулната колекција насловена Gucci HA HA HA со познатата италијанска модна куќа...

Дали веќе ги знаете шик влечките кои ќе доминираат во класичните летни сандали оваа сезона?

Доколку сакате мокасини, ќе ги обожавате овие тренди летни чевли. Ја даваат потребната доза на елеганција и шик, но и удобност. „Помалку е повеќе, но...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img