9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Мода

Дали и вас ве убеди есента и желбата за промени? Ви ги претставуваме 5-те најпопуларни фризури за таа сезона

Иако едвај се збогувавме со летото, среќно почнавме да собираме идеи и инспирација за есен. Бидејќи едвај чекаме да дознаеме што ќе се случува...

5 есенски трендови на кои подобро би било да заборавиме

Трендовите доаѓаат и си одат. Покрај класиците, кои се носат од сезона во сезона, има и парчиња кои, ако им се верува на експертите,...

Убавата Брена започна нов бизнис со панталони

Популарната пејачка пред неколку часа веќе најави дека ќе започне нов деловен потфат, бидејќи на пазарот ја испрати својата линија женски хулахопки. Неодамна Лепа Брена...

Џаред Лето ќе го портретира модниот гигант Лагерфелд на екранот

Холивудската ѕвезда Џаред Лето ќе го портретира починатиот германски моден дизајнер Карл Лагерфелд во претстојниот филм. 50-годишниот Лето ќе учествува и во продукциската страна на...

Кои познати дами најмногу ги возбудуваат белите модни комбинации?

Белата боја ја сакаат и холивудските актерки и инфлуенсери, како и кралските дами кои одвреме-навреме сакаат да блескаат во оваа невина боја. Белата боја е...

100 ти уличен стил фотографии од улиците на Париз

Париската модна недела завршува денеска, а еве што носеа гостите на ревијата Модната недела во Париз, на која беа претставени колекциите за пролет и лето...

Познатите личности како Кортни Кардашијан го обожаваат маникирот „Christian Louboutin“.

Кортни Кардашијан е верна на својата доблест, во која успева повторно и повторно да не воодушевува. А бидејќи никогаш не се сомневавме дека ѕвездата...

ВИДЕО Ова е фустанот по кој денес зборува цел свет

Настан кој ќе влезе во модната историја. Така можете да ја опишете вчерашната ревија на парискиот бренд Коперни, кој стои зад Себастиен Мајер и...

Модната недела во Милано заврши, а последниот ден го одбележа Џорџо Армани

Во текот на оваа сезона во Милано, дизајнерите ни понудија повеќе од облека, чувствата што ги поврзуваме со нив Кејт Бланшет и Лорен Хатон беа...

Џиџи Хадид лансираше нов бренд за трикотажа Guest In Residence

Популарната манекенка и инфлуенсерка Џиџи Хадид лансираше сопствен бренд за трикотажа во духот на недооценената елеганција. Во првата колекција Guest in Residence наоѓаме џемпери...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img