9.1 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Мода

Стилски женски кожни јакни

Кожна јакна е вистинска жена мора да има, која никогаш нема да излезе од мода. Ајде да ги разгледаме најдобрите дизајнирани креации од новите...

Emira D’Spain – прва црна трансродова манекенка на Victoria’s Secret

Emira D’Spain влегува во историјата на како првата црна трансродова манекенка која соработува со легендарниот бренд за долна облека. Имено, по бројните критики за...

Добрата вештерка, оризовиот пудинг и чичилаки

Оризов пудинг со бадеми за среќа, добрата вештерка Бефана која носи подароци и чичилаки, одење по будистички храмови во Јапонија … или можеби свадба...

Валентајн колекција инспирирана од чоколадото!

Веројатно и не постои поголем синоним за празникот на вљубените од кутија неодоливо чоколадо, па ако тоа доаѓа во сосема нови облици оваа година,...

Корисен трик: Еве како брзо да си ги поправите пораснатите нокти кога имате траен маникир

Доколку практикувате да си правите траен маникир на ноктите, овој трик со сигурност ќе ви користи во одреден момент. Креативни блогерки на Instagram откриваат како...

Плетенки, шик марами, пунџи: Фризури за на плажа и за летните излегувања

Секоја девојка сака да има средена коса во секоја прилика, без разлика дали е на свечен настан или се релаксира на плажа. Инспирирајте се од...

Да ја започнеме 2022 со стил: Топли слоевити комбинации за секој ден од јануари

Ставаме точка на 2021 и веќе фрламе моден поглед на 2022 година. Што нè очекува таму во уличната мода? Нашите предвидувања базирани на актуелните зимски тенденции,...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img