9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Мода

Модните ревии за зима 2023 година најавуваат враќање на шик јакните со кратки надолу

Кажете им збогум на долгите палта, оваа кратка јакна што ја сакавме пред 15 години се врати во стил. Погледнете како најдобро да го...

3 начини, како модерните девојки комбинираат високи чизми оваа есен

Модните трендови за есен и зима 2022/23 зборуваат јасно: ќе носиме чизми до колена. Најпознатата манекенка, која не смеете да ја пропуштите, ќе бидете вистинска...

Словенка се истакна со уникатни парчиња на Неделата на накит во Милано

Архитектката и дизајнерка на накит Метка Микулетич се претстави со брендот Mimotho на Неделата на накит во Милано, која се смета за еден од...

Оваа зима, популарниот тренд на фармерки од 70-тите се враќа во мода

Креативните режисери и пионерите на стилот ги презентираат најдобрите стилски лекции за носење фармерки со ѕвоно за зимата 2023 година. Ѕвонарските фармерки имаат вродена способност...

Оваа сезона владееја чизмите до глужд во оваа неочекувана боја

Безвременска класика, која е комбинирана со елегантна црна боја. Белите и беж чизмите до глужд ги освоија модерните девојки ширум светот. Одредени стилови секогаш се...

Актерката ја прими титулата во креација на македонскиот дизајнер Тони Матичевски

Шпанското кралско семејство ѝ ја додели титулата „Дама“ на актерката Ева Лонгорија поради нејзиното потекло од регионот Астурија. Латиноамериканската актерка Ева Лонгорија Бастон на доделувањето...

Огромен патент на фустанот – Луј Витон ги турна преголемите детали до крајност

Презентацијата на експоненцијално големите готови додатоци на Nicolas Ghesquière за колекцијата пролет/лето 2023 на луксузната модна куќа Луј Витон ја доведе модата до максимум...

Младата пејачка сензација Антонија Гиговска блесна во луксузна, светло сина креација со дијамантски сјај од модната куќа „Зеро“

Младата пејачка сензација Антонија Гиговска блесна во луксузна, светло сина креација со дијамантски сјај од модната куќа „Зеро“, потпишана од модниот дизајнер Огнен Анѓушев. Убавината и...

Модниот стил на Опра Винфри сега се разликува од оној што го знаеме од телевизијата

Кралицата на ток шоуата Опра Винфри оваа есен се колне во удобност, а нејзиниот моден стил е многу опуштен. Американската водителка и сопственичка на мрежата...

Хелена Кристенсен со синот Мингус, ѕвездата на модната кампања

Данскиот супермодел Хелена Кристенсен и нејзиниот син Мингус докажуваат дека јаболкото не паѓа далеку од дрвото. Тие заедно се дел од најновата рекламна кампања на...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img