8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Македонија

Општина Центар го раскина договорот со фирмата

Фудбалското игралиште во училишниот двор на ООУ „Киро Глигоров“, кое училиштето со договор го отстапи на користење на приватна компанија, ќе остане во постојната...

Град Скопје тврди дека спрема нов договор, стариот истекува за една недела

Градот Скопје ги демантира, како што вели, лажните информации пласирани во јавноста дека Противпожарната бригада е без гориво. „Актуелниот договор за гориво, сѐ уште не...

Општина Куманово итно испрати свои противпожарни екипи како поддршка на колегите од Тетово во гасење на активниот пожар во фабриката

Општина Куманово итно испрати свои противпожарни екипи како поддршка на колегите од Тетово во гасење на активниот пожар во фабриката. Дополнително, една цистерна од јавното претпријатие „Чистота и зеленило“...

Кацарска го предупреди државниот врв

Уставниот суд е со четири судии помалку од предвиденото и оваа состојба трае повеќе од шест месеци. Со ваква ситуација Судот се соочува за...

СДСМ: Противпожарната бригада има гориво за уште неколку денa

Противпожарната бригада има гориво за уште неколку денa, предупреди СДСМ преку соопштение. „Според јавно достапните информации Противпожарната бригада има гориво за само уште една недела. Ваквата...

Што добиваме, а што губиме ако го прифатиме предлогот на Петков?

Условите што ѝ ги поставува Бугарија на Македонија за почеток на преговори со Европската Унија е тие комплетно да бидат вклучени во преговарачката рамка...

Десетина лица побарале лекарска помош поради задушување и тешкотии од вдишан чад

Десетина лица побарале лекарска помош поради задушување и тешкотии од вдишан чад, а двајца се примени на хируршкото одделение во Тетово поради изгореници од...

Три возила и седум пожарникари од Противпожарната единица од Кавадарци се веќе на пат за Тетово

Екипа од Противпожарната единица Кавадарци веќе се упатила кон Тетово за да помогне во гаснењето на пожарот, соопшти градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев. „Три...

Ангелов: Работиме на утврдување дали постои опасност во воздухот во Тетово

Работиме на утврдување дали постои опасност во воздухот во Тетово, односно дали има отровни гасови по големиот пожар што денеска избувна во магацинскиот простор...

Интерпелацијата за Џафери поднесена во Собранието

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“, денеска, официјално ја поднесе Интерпелацијата за работата на претседателот на Собранието, Талат Џафери. – Оваа интерпелација...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img