20.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Македонија

Сончево и потопло време ќе преовладува денеска во земјава

Сончево и потопло време ќе преовладува денеска во земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има услови за појава на магла или ниска облачност. Минималната температура...

Славјанка нема да испраќа македонски војници во Украина

Ние сме земја-членка на НАТО, но согласно Вашингтонскиот договор, не можеме да испраќаме војници на територија на туѓи држави кои не се дел од...

Министерството за здравство е во фаза на преговори со производителот „Фајзер“ за набавка на лекот „Паксловид“ против ковид-19

Министерството за здравство е во фаза на преговори со производителот „Фајзер“ за набавка на лекот „Паксловид“ против ковид-19, но според министерот за здравство Беким...

Министерот за здравство постави услов

Услов за укинување на превентивните мерки како носење маски, дезинфекција и дистанца, според министерот за здравство Беким Сали е зголемување на процентот на имунизација...

Проветрувањето на училниците ќе се прави за време на одморите

Бројката на отсутни ученици и наставници на дневно ниво е околу 0,02 проценти, што не значи дека сите тие се отсутни поради ковид-19, изјави...

Беким Сали:Протокол имаме и тој уште во 2019 година,но е обемен и не го читаат?!!

-„Не можете да речете дека кај нас не постои протокол за лекување пациенти со коронавирусот, бидејќи таков протокол имаме и тој уште во 2019...

Ќерката и сопругата се збогуваат од својот Фарук Омерагиќ, во вторник ќе се одржи комеморација

Вчера, на 8 февруари 2022 година, во 13:15 часот напочина Фарук Омерагиќ во својот дом опкружен од најблиските и веднаш до сопругата Катица Омерагиќ. Милоста...

Црна ковид статистика,1.554 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 4.153 тестови, а регистрирани се 1.554...

Возачот на владината „шкода“ во која се возеа министрите Фатмир Бесими и Крешник Бектеши ја предизвикал сообраќајката на крстосницата пред Владата во понеделникот

Возачот на владината „шкода“ во која се возеа министрите Фатмир Бесими и Крешник Бектеши ја предизвикал сообраќајката на крстосницата пред Владата во понеделникот, соопшти...

Дедо Павле отиде на лекар со хеликоптер

Дедо Павле од Галичник денеска се хеликоптер е однесен на лекување во Скопје, откако поради снегот тој не можел да биде извлечен од селото...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img