20.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Македонија

Исчистени се коловозите на патните правци Маврово – Дебар и Струга – Ќафасан

Укинати се забраните за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и на Струга – граничен премин Ќафасан. Како што...

Од ВМРО-ДПМНЕ ги потсетија дека зборуваат за демократија, а величаат комунистички диктатор кој ја сотре Албанија

За лажните европски вредности во ДУИ говори величењето на албанскиот диктатор Енвер Хоџа. Големите демократи од ДУИ го воспеваат комунистичкиот диктатор и жалат за...

Средба на претседателот Пендаровски со Ердоган Сарач, претседател на Движењето за национално единство на Турците

Претседателот Стево Пендаровски го прими Ердоган Сарач, претседател на Движењето за национално единство на Турците. На средбата се разговараше за положбата на припадниците на турската...

Скандалозна е одлуката пратениците од коалицијата на СДСМ да ја отфрлат Декларацијата на ВМРО-ДПМНЕ по повод 150 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Скандалозна е одлуката пратениците од коалицијата на СДСМ да ја отфрлат Декларацијата на ВМРО-ДПМНЕ по повод 150 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев поднесена...

Укината е забраната на превојот Стража

На патниот правец Струга-граничен премин Ќафасан има забрана за сообраќај за тешки товарни возила, додека забраната за тешки товарни возила преку планинскиот превој Стража...

Во Маврови Анови утрово е измерена најниска температура од 7 степени под нулата

Во Маврови Анови утрово е измерена најниска температура од 7 степени под нулата. Следат Крушево со -6, -4 Охрид, -3 Претор, -2 во Крива...

Струга-граничен премин Ќафасан има забрана за сообраќај за тешки товарни возила

На патниот правец Струга-граничен премин Ќафасан има забрана за сообраќај за тешки товарни возила, додека забраната за тешки товарни возила преку планинскиот превој Стража...

Времето денеска ќе биде променливо облачно,студено ,а на повисоките места и врнежи на снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено, а во планинските подрачја претежно ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен, а повремено и силен...

Премиерот Ковачевски објави дека е постигнат договор со Сојузот на синдикати и со работодавачите за минимална плата од најмалку 18.000 денари

Премиерот Димитар Ковачевски објави дека е постигнат договор со Сојузот на синдикати и со работодавачите за минимална плата од најмалку 18.000 денари. Како што објави...

Маричиќ: Ако оперираме со датуми, само ќе броиме денови наместо да работиме

Досегашното комуницирање со датуми и рокови не ни донесе среќа и успех и сакаме брзо, но не и избрзано решение со Бугарија, изјави вицепремиерот...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img