9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Македонија

Средбата со Мицкоски поминала во добар дух

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги достави до Владата своите контакти за набавка на поевтини енергенси, за што конкретно е задолжен министерот за економија Крешник Бектеши, кој...

Ковачевски: Нема потреба за формирање широка коалиција и експертска влада

Нема потреба за формирање широка коалиција и експертска влада, бидејќи оваа Влада има политички легимитет и капацитет, и политички, и економски, од секој аспект...

ДУИ ќе избира ново претседателство

По речиси шест часа во седиштето на ДУИ во Мала Речица заврши средбата на претседателот на партијата Али Ахмети со т.н. огнена група која...

Заврши двочасовната средба на премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на која се разговараше за енергетската криза

Во Владата заврши двочасовната средба на премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на која се разговараше за енергетската криза и за начините како...

Почна средбата на премиерот Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски која треба да се разговара за енергетската криза и за начините како да...

Во Владата попладнево почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски која треба да се разговара за енергетската криза и...

На инвеститорите на 7 мали хидроелектрани кои требаше да се градат на Шар Планина им се одземени концесиите

На инвеститорите на 7 мали хидроелектрани кои требаше да се градат на Шар Планина им се одземени концесиите. Шест од малите хидроелектрани се во...

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат какви се тие правосудни апсурди

Обвинението за поранешниот секретар на влада Мухамед Зекири покажува две работи, едната е дека владите на СДСМ се инкубатор за криминал, а втората е дека...

Кога и зошто можете да го повикате Стојанче на помош

Пред речиси една недела, на Фејсбук, млад човек од Скопје многу прецизно и детално ја раскажа неговата приказна за голготата низ која минал откако...

Во последното деноноќие регистрирани се 75 нови случаи

Регистрирани се 75 нови случаи на ковид-19. Во последното деноноќие нема починати пациенти, информира Министерството за здравство. Направени се 745 тестови, а регистрирани се 75...

Министерството за одбрана вели дека е отворена истрага за кражбата

Oтворена е истрага за кражбата во одделението за одбрана кое е привремено сместено во просториите на Јавно претпријатие, соопшти Министерството за одбрана откако беше прозвано од...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img