20.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Здравје

Храната што се користи секојдневно може да доведе до губење на косата

Она што е заедничко за чипсот, сланината или инстант супите е тоа што главно се богати со сол, што според експертите може да биде...

Диетата Перикон ги убива килограмите

Губење на килограмите, зголемена енергија, сјајна затегната кожа севкупна физичка благосостојба, тоа се случува при диетата на дерматологот др.Николас Перикон. Со комбинирање на правилната исхрана,...

Ова не е “квалитетен“ секс,внимавајте на последици!!!

Луѓето кои не се задоволни од својот сексуален живот знаат да бидат депресивни и разочарани. Со цел да го избегнете ова еве кои работи...

За што све е користен витаминот Ц??

Повеќето луѓе веќе знаат колку витаминот Ц е важен за имунолошкиот систем. На телото му треба доволно витамин Ц дневно за да го поддржи...

Седум места во домот за кој експертите велат дека се највалкани и можен извор на зараза!!!

Бањата се смета за највалкана просторија во домаќинството. Според студиите, нечистотија ќе најдете на најнеочекуваните места. Ако не сте темелно чистење, некои места во...

БиБиСи: Ова овошје може да спаси милиони од глад

Новинарот на Би-Би-Си, Рикардо Сена, на Твитер сподели фотографија од овошјето џекфрут, кое се продава за 160 фунти (1.450 фунти) на пазарот Бороу, еден...

Со лукче, бадеми, цимет и масажа против хипертензија

Високиот крвен притисок е болест која мачи сè повеќе луѓе. Некогаш бил резервиран за постарите, а денес зафаќа сè помлада и помлада популација. Крвниот...

Вежби за врат и рамења и зошто се добри за здравјето ,но и како правилно да ги изведувате?

Напнатоста и болката во вратот и рамената се многу чести и може да се намалат со одредени вежби. Овие вежби за вратот и рамената...

Јајцата можат да помогнат при слабеење, еве и на мкој начин !

Истражувањата покажаа дека едно јајце не го зголемува нивото на холестерол. На ниво на холестерол влијае внесувањето на заситени масти, а не внесувањето на...

Топлиот напиток од цимет – природен лек за дијабетес

Чајот од цимет е еден од најефикасните начини за регулирање на нивото на шеќер во крвта. Во списанието Diabetes Care, шест лица со дијабетес тип...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img