20.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Здравје

Научниците утврдија што да избегнувате, иако можеби не очекувате, одговорот лежи во пенливите алкохолни пијалоци

Иако можеби не очекувате, одговорот лежи во пенливите алкохолни пијалоци. Диететичарката тврди дека јаглерод диоксидот, кој се наоѓа во овие пијалоци, предизвикува побрза апсорпција...

Овие четири пози доведуваат до огномет во спалната соба и загарантиран оргазам

Овие четири пози доведуваат до огномет во спалната соба и загарантиран оргазам, велат експертите. И задоволни жени! Веројатно се уште не сте ги пробале...

Често боење на косата носи оштетувања, а во голем број случаеви и трајни последици

Боењето на косата е брз начин да направите промени, без разлика дали сте уморни од природните бои на косата или сакате да следите нов...

Малку жени знаат дека често носење на долен веш „ТАНГА“, може да ги предизвикаат ОВИЕ ОПАСНИ ИНФЕКЦИИ

Многу припаднички на понежниот пол едноставно не можат да замислат друг модел на долна облека, освен танга, особено кога се планира заведување или интимна...

Љубезноста е клучот на вашиот мир

Од свесноста за себе и за другите, квалитетна исхрана, до рутини на спиење и редовно вежбање…, бројни се алатките за грижа за внатрешната благосостојба. Истражување спроведено...

(Ексклузивно) Ова е наjедноставен лек против опаѓање на косата кој се јавува како пост ковид симптом

Покрај постојаниот замор, исцрпеност и нарушено сетило за мирис, една од последиците од корона инфекцијата која почесто ја пријавуваат жените отколку мажите е и...

Ако веќе не може да се откажете од цигари, внимавајте на исхраната

Пушачите и поранешните пушачи последните години почнаа да се грижат за своите бели дробови и генерално, за здравјето. Почнуваат сè повеќе да консумираат намирници...

Ако сте љубители на ова сочно овошје, бидете внимателни!

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознатливи по пријатниот мирис и вкус. Ова вкусно и сочно овошје...

Маслата од семки се покажале како најдобри

Кога станува збор за здравјето на срцето, високиот холестерол е една од најголемите закани. Кога нивото на холестерол ќе ви стане превисоко, вашето тело...

Рецепт за здрав живот и добро утро – Смути со мандарини

Состојки (за две лица) - 4 мандарини - 1 чаша млеко - 1 чаша јогурт - 1 банана - 2 лажици мелено ленено семе - 1 лажичка екстракт од ванила, по...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img