9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Здравје

Совети за слабеење кои не треба да ги слушате

Слабеењето е процес што секој одлучува да го направи од време на време, или барем оние кои се борат со вишокот килограми. Имајќи предвид...

5 едноставни совети за побрз раст на косата – долга, бујна, здрава

Бујната коса отсекогаш се сметала за симбол на сила и здравје. Што можете да направите за да растат уште побрзо или да ја задржите...

Дали сте еден од хороскопските знаци кои не можат да одолеат на храната и да се прејадуваат?

За некои луѓе се чини дека не можат да одолеат на вкусната чоколада, хамбургери и помфрит и дека претеруваат. Се вели дека склоноста кон прејадување...

Ова растение делува како антибиотик, лечи бактериски инфекции

Антибиотиците се специјално дизајнирани да помогнат во борбата против бактериски инфекции како што се болки во грлото, грип и инфекции на синусите. Но, постои...

Овие млечни производи го намалуваат ризикот од дијабетес

Постојат многу причини зошто треба да ги вклучите млечните производи во вашата редовна исхрана. Покрај обезбедувањето на вашето тело со калциум, витамин Д и...

Дали имате артритис? Погледнете кои четири овошја помагаат во заштитата на зглобовите

Артритисот може да биде непријатна и болна состојба, која може да предизвика оток, осетливост, воспаление и мускулна слабост, како и исцрпеност. Иако не постои...

Кој орев е најздрав во борбата против кардиоваскуларните заболувања

Ако барате здрава ужина, можеби нема да ви штети да грицкате јаткасти плодови одвреме-навреме кога ќе огладнете помеѓу главните оброци. Тие се полни со...

Што треба да знаете за салмонелата? Петте најважни мерки во превенцијата

Акутните цревни заболувања се меѓу најчестите заразни болести во светот. Во Хрватска, најголема зачестеност на бактериски цревни инфекции е од мај до октомври; заедно...

Се вадат наполитанки од полиците на продавниците! Пронајдена салмонела

Се вадат наполитанки од полиците на продавниците! Пронајдена салмонела Државниот инспекторат на Република Хрватска во петокот извести дека производот Тастино наполитанки со вкус на крем...

Компирите може да се замрзнат – како да го задржите добриот вкус и текстура

Ако наидете на компири по поволна цена, слободно купете ги и замрзнете ги, но за да бидат вкусни, прво треба да ги сварите... Без разлика...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img