9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Досие

„Писмениот“ Горан Мисоски цели 12 години би, студент со врски во ФТУ Охрид ,Џаџка и Грунец за него биле Вундрер Кингови?!

Колку години му беа потребни на пратеникот Горан Мисовски да дипломира на Факултет за туризам и угостителство во Охрид на  катедрата „Осигурување“?! Охридскај в'чера само...

(Факсимил) Горан Мисовски, срамот на политичката сцена, на полагање испит дознал кога неговата сопруга имала „безбеден секс“

Деновиве македонската политичка сцена ја бранува Горан Мисовски - пратеник од НСДП и неговиот обид по секоја цена да ја преземе претседателската функција во...

Во Охридска Болница поствен финансиски директор ,за кој ОЈО ГОКК води истрага за криминал тежок над 1 милион евра !!!!

Лице за кое јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и висока корупција Скопје , води истраги за примање на поткуп,патување на сметка на...

ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА КЕ НАБАВУВА ЕЛЕГАНТНО СЛУЖБЕНО ВОЗИЛО ЗА ПОТРЕБИТЕ НА ДИРЕКТОРОТ (ФОТО)

Директорот на ЈЗУ Општа Болница Охрид Асен Шајн пред ссериозен предизвик да ја разреши крајно лошата состојбата со службено возило.По доваѓањето на Асен Шајн...

(Скандал)Партиската припадност во охридската болница пресудна и за вработените ,а и за пациентите?!!

„Директорот“ - ВД директорот на ЈЗУ Општа Болница Охрид Асен Шајн,вчера добил нова партиска наредба од престедателката на ОО СДМС Охрид Кристина Крлеска Деспотоска. Новата...

АСЕН ШАЈН ВЕДНАШ СО КРИМИНОГЕНИ ДЕЈСТВИЈА , лажно преставување и злоупотреба на службената положба и овластување , МВР и ЈО веднаш да...

Именувањето на функцијата ВД директор „Мали Бујар“ (Беким Сали) на  здарвствената институција ЈЗУ Општа Болница Охрид не го корисити за да се надмине некоја...

Охридската болница без телефони, амбулантни возила, кислород, лекови, „Мали Бујар“повеќе е заинтересиран за персонални глупости, отколку за нормално функционирање на здравствениот сектор

Колапс во ЈЗУ Општа Болница Охрид, предизвикана од недоветните решенија на „Мали Бујар“ и неговото ново решение Асен Шајн. Сите мобилни телефоснки линии во охридската...

Како „Мали Бујар“ и „тате и бате“ менувале паритии и идеологии ,за личен профит.

Континуирана „политичка проституција“ одбележува 30 години во СДСМ Охрид, онака пуштени на најако никако ништо не може да помине без Тато Боро , синчето...

Мали Бујар , Асен , Тате и Бате врвот на здравствениот колапс,осмооделенци кој се „мачкаат со бело“!

Денес се празнува на 1 мај и е посветен на борбата за зачувување и унапредување на правата на работниците, во знак на почит кон жртвите...

Асен Шајн го барал службеното возило во охридската болница ,“Мали Бујар“ ретерира,лекарите револтирани ,персоналот на болницата припрема „револуција“!!!

Нова комедија во охридската болница во режија на Беким Сали „Мали Бујар“,а каде како главен актер се јавува новиот Кловн на циркузот „ Дајте...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img