9.6 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Досие

(ЕКСКЛУЗИВНО-ФАКСИМИЛИ)- БЕКИМ САЛИ ЈА ПРЕФРЛА ТОПКАТА НА ЛЕКАРСКА КОМОРА,ЗА ДА ЈА СОКРИЕ МАТНАТА ЗДЕЛКА СО АЛБАНСКИ БИЗНИСМЕН ЗА КУПУВАЊЕ НА ЖАН МИТРЕВ И 8-МИ...

Министерот за здравство Беким Сали ,денес на преку прес конференција ќесе огради од работењето на Клиника Жан Митрев и ќе побара Лекарската комора на...

ЕКСКЛУЗИВНО- Охридскај дознава што утре ќе обзнани Беким Сали во врска случајот „Жан Митрев“ eве како ќе лаже Беким Сали

Охридскај ексклузивно објавува што утре ќе ви соопшти министерот за здравство Беким Сали во врска вондредниот испекциски надзор на работењето на клиниката Жан Митрев. Беким...

Сали сака да ја сокрие одговорноста на Лирим Шабани од МАЛМЕД .Во јавното здравство се умираше ефтино, богатите во приватното здравство умираа скапо

Јавното обвинителство оформило предмет по документарната емисија „Нечиста крв“ објавена на ИРЛ заработењето на клиниката ЖАН МИТРЕВ.Парадата на иснтитуциите започна и тоа оној момент...

ДСЗИ веднаш да постапи, животите на двајца пациенти фатално ќе звршеле поради лекарски грешки на хирурзи во струшката болница, до кога ќе се трпи...

Нов скандал ја тресе струшката болница и повторно аматерски лекарски грешки на тројца хирурзи од Хирушкото одделение на Струшката болница, кои за малку ќе...

Бочварски,  Пол Кругман и патиштата на смртта во Македонија!?

Изјавата на Нобеловецот Пол Кругман, кога стигнал до Охрид по „модерен автопат“ дека патиштата во Македонија ни се лоши и дека мора да ги поправиме,...

Милионерот Мики Милковски од Ранковце, Шумахер на Собрание на РСМ и главен пиар на пучистите од „Последните селани“ на терет на граѓаните на Македонија

Заменик на генералниот секретар на Собранието на Република Македонија Мики Милковски,главен портпарол , администратор на ФБ страна на политичка партија, писател на говори ,сето...

Кристина Крлеска -Деспотоска -Тисо Ла Велгошти ,постана Итра лисица среде стапица

Кристина Крлеска -Деспотоска -Тисо Ла Велгошти ,постана Итра лисица среде стапица , одби да излезе на јавна дебата со градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков...

Крлеска -Деспотоска -Тисо Ла Велгошти да одговори како се стекнала со делвни простори во градскиот пазар во Охрид и како сиот пазар го препишала...

„Кралицата“ на восочните фигури во ОО СДСМ Охрид ,со подолго презиме Крлеска -Деспотоска -Тисо Ла Велгошти,својата ако може да се нарече „популарност“ ја стекна...

„(НЕ)Писмениот“ Горан Мисоски цели 12 години би, студент со врски во ФТУ Охрид, Џаџка и Грунец за него биле Вундрер Кингови?!

Колку години му беа потребни на пратеникот Горан Мисовски да дипломира на Факултет за туризам и угостителство во Охрид на  катедрата „Осигурување“?! Охридскај в’чера само...

Кој е’ Горан Мисовски срамот на политичката сцена кој сака да постане Претседател „мали Тито“!!!

Деновиве македонската политичка сцена ја бранува Горан Мисовски – пратеник од НСДП и неговиот обид по секоја цена да ја преземе претседателската функција во...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img