27.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Досие

Ј’зк да ви се ваквите пари и власт,терајте додека овој народ живее со онаа прикаска за Кубурот за недај боже?!!

Уште колку  е потребно да се продаде и државноста? За колку ги продадовте Свети Климент, Свети Наум Светите Кирил и Методија? Ј'зк да ви...

Видео – Еколошка катастрофа се заканува на Охридско Езеро,трската ја сокрива фекалната слика!!!

Охридскај обзнани -„Илјадници кубици на фекалии преку каналот Студенчишта се слеваат во Охридското Езеро, надлежните ненадлежни“,за жал оваа еколошка кататсрофа и послужи за валкан...

(Видео)насмеани лица во Љубаништа и Горица 3, пратеници и бизнисмени мерак по донации, немале слух за лицата со телесен инвалидитет

Поставување на пристапни рампи за во вода, за лица со попреченост, за прв пат во историјата на Македонија се поставија на две плажи, првата...

Драги Рашкоски (Ивонка Груп) и Благој Бочварски ја уништија капетанија на пристаништа во Охрид, граѓаните немаат можност да полагаат за Пловидбени дозволи

Сизифови маки, патување во непознато или невозможна мисија постанува уставното право на секој граѓанин на Македонија да полага за управување со чамец - пловидбена...

(ЕКСКЛУЗИВНО-ФАКСИМИЛИ)- БЕКИМ САЛИ ЈА ПРЕФРЛА ТОПКАТА НА ЛЕКАРСКА КОМОРА,ЗА ДА ЈА СОКРИЕ МАТНАТА ЗДЕЛКА СО АЛБАНСКИ БИЗНИСМЕН ЗА КУПУВАЊЕ НА ЖАН МИТРЕВ И 8-МИ...

Министерот за здравство Беким Сали ,денес на преку прес конференција ќесе огради од работењето на Клиника Жан Митрев и ќе побара Лекарската комора на...

ЕКСКЛУЗИВНО- Охридскај дознава што утре ќе обзнани Беким Сали во врска случајот „Жан Митрев“ eве како ќе лаже Беким Сали

Охридскај ексклузивно објавува што утре ќе ви соопшти министерот за здравство Беким Сали во врска вондредниот испекциски надзор на работењето на клиниката Жан Митрев. Беким...

Сали сака да ја сокрие одговорноста на Лирим Шабани од МАЛМЕД .Во јавното здравство се умираше ефтино, богатите во приватното здравство умираа скапо

Јавното обвинителство оформило предмет по документарната емисија „Нечиста крв“ објавена на ИРЛ заработењето на клиниката ЖАН МИТРЕВ.Парадата на иснтитуциите започна и тоа оној момент...

ДСЗИ веднаш да постапи, животите на двајца пациенти фатално ќе звршеле поради лекарски грешки на хирурзи во струшката болница, до кога ќе се трпи...

Нов скандал ја тресе струшката болница и повторно аматерски лекарски грешки на тројца хирурзи од Хирушкото одделение на Струшката болница, кои за малку ќе...

Бочварски,  Пол Кругман и патиштата на смртта во Македонија!?

Изјавата на Нобеловецот Пол Кругман, кога стигнал до Охрид по „модерен автопат“ дека патиштата во Македонија ни се лоши и дека мора да ги поправиме,...

Милионерот Мики Милковски од Ранковце, Шумахер на Собрание на РСМ и главен пиар на пучистите од „Последните селани“ на терет на граѓаните на Македонија

Заменик на генералниот секретар на Собранието на Република Македонија Мики Милковски,главен портпарол , администратор на ФБ страна на политичка партија, писател на говори ,сето...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img