9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Балкан

Успешно спасени двајца возачи од запалениот траект на Крф

Припадниците на специјалната единица за справување со катастрофи на грчката противпожарна служба успеа да ги пронајде и спаси двајцата возачи на камиони кои со...

Пожар избувна денеска во резиденцијата на хрватскиот амбасадор во белградската населба Сењак

Пожар избувна денеска во резиденцијата на хрватскиот амбасадор во белградската населба Сењак, јави Хина. Во моментот на пожарот немало никој во резиденцијата, а соседите пријавиле...

Грците се бунеле и добиле на саем во Франција

Производителите на вино од Грција се бунеле поради термините „македонско вино“ и „македонско лозје“ на саемот „Citadelles du Vin“ во Франција, по што организаторите ги смениле...

Милановиќ: На Украина ѝ се создава илузија дека може да се одбрани од Русија

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска изјави дека НАТО не треба да се шири кон Украина. – Додека сум претседател, ќе бидам против проширување на НАТО каде било...

Пожар избувнал на траект додека пловел во близина на грчкиот остров Крф, се евакуираат патниците

Пожар избувнал на траект додека пловел во близина на грчкиот остров Крф, а тргнал од Грција кон Италија со околу 230 патници и 50...

Напуштена седницата на Курти во парламентот

Четиринаесет години од прогласувањето на независноста на денешен ден, 99 од 193 земји во Обединетите Нации го признаваат Косово. Но, во Парламентот во Пришина...

Европскиот парламент го осуди сецесионизмот на српскиот член на Претседателството БиХ, Милорад Додик

Европскиот парламент го осуди сецесионизмот на српскиот член на Претседателството БиХ, Милорад Додик, па го повика Европскиот совет да воведе санкции за лидерот на...

Грција ги олабавува мерките против ковид!

Дел од мерките во Грција воведени пред Нова година, постепено се укинуваат, па така, дозволено ќе биде стоење и танцување во кафулињата и клубовите,...

Захарова пак се подбива со западните медиуми

Официјален Кремљ не запира со свое подбивање со западните медиуми кои пишуваа дека денес, на 16 февруари ќе биде извршена окупацијата на Украина од...

Србите на 3 април ќе одат на избори

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги распиша вонредните парламентарни избори во Србија за 3 април и донесе указ за распуштање на Народното собрание. Уредбата...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img