9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Балкан

Во Србија живеат 6.000 мигранти, а во земјата секојдневно влегуваат по 500 нови мигранти

Организацијата за поддршка на бегалци, баратели на азил и други мигранти соопшти дека во Србија моментално престојуваат 6.000 мигранти и посочи дека дневно во...

Ѓуриќ со Ескобар: Продолжуваме со договорите за подобрување на соработката

Амбасадорот на Србија во Вашингтон, Марко Ѓуриќ на својот Твитер профил објави дека имал срдечна средба и искрен разговор со специјалниот пратеник на САД...

Рама: Руските граѓани кои бегаат од мобилизација се добредојдени во Албанија

Премиерот Еди Рама изјави дека руските граѓани кои бегаат од мобилизација се добредојдени во Албанија. – Русите кои ја напуштаат земјата затоа што не сакаат...

Грчкото МНР реагираше на најавите на Ердоган дека „нема да се воздржува“

Грција нема никакви претензии кон Турција и е за дијалог врз основа на меѓународното право. Меѓутоа, доколку се појави потреба, ќе ги брани своите...

Хрватскиот град Риека синоќа беше зафатен од големо невреме

Хрватскиот град Риека синоќа беше зафатен од големо невреме. Поплавени беа голем број објекти, а во една игротека во градот се одвиваше драма за...

Големо невреме во Хрватска ,Риека потопена!!!

Во средата вечер Риека ја зафати силно невреме, кое ги поплави патиштата во центарот на градот. Сообраќајот во делови од градот, вклучително и поголемиот...

Протест пред редакцијата на „Информер“ во Белград

Стотици демонстранти, повеќето девојки и жени, се собраа денеска на протест пред редакцијата на провладиниот таблоид „Информер“ во центарот на Белград, барајќи одговорност од...

Русите во Белград ја кренаа цената на кириите

Од почетокот на воената агесија на Русија врз Украина во февруари, зголемен е бројот на доселување на руски државјани во Србија, најмногу во Белград...

Гром удрил во косовскиот рудник за јаглен Трепча

Во косовскиоот рудник за јаглен Трепча попладнево останале заглавени 120 рудари од првата смена, поради прекин на снабдувањето со електрична енергија, јави дописникот на...

Хрватски „Конзум“ ги заклучи цените на 100 производи до крајот на годината

Најголемиот синџир супермаркети во Хрватска „Конзум“ од 29 септември, до крајот на годината нема да ги менува цените на 100 производи од основната потрошувачка...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img