24.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Балкан

Повредените деца од Бугарија ќе бидат пренесени до српската граница

Повредени од несреќата со српски автобус во Бугарија на автопатот Тракија, денеска со две екипи на Центарот за итна медицинска помош од Стара Загора...

Авион принудно слета во Загреб. Патникот сакал да го отвори излезот

Вистинска драма поминале патниците на британски TUI на летот од Пафос за Манчестер, кои во понеделникот на 15 август околу 17 часот требало да...

Арестович признава, а Западот бара вонреден состанок за Украина

Војната на Русија против Украина дојде до „стратешки ќор-сокак“ изјави синоќа високиот претседателски советник Алексеј Арестович, јавува Нова. – Руските сили постигнаа само минимален напредок, а...

Вучиќ очекува тешки разговори со Курти

Денешните разговори со косовскиот премиер Албин Курти ќе бидат многу тешки, затоа што речиси во ништо не сме согласни со Приштина. Ова го кажа српскиот...

Прекрасно смарагдно езеро кое ја храни најдолгата словенечка река

Зеленци, идилично планинско езеро кое се наоѓа во близина на Крањска Гора, фасцинира со својата боја и вреди да се посети во сите годишни...

Косовскиот премиер на брифинг кај амбасадорската „квинта“

Косовскиот премиер Албин Курти и вицепремиерот задолжен за евроинтеграции и главен преговарач во дијалогот со Србија, Бесник Бислими, се сретнаа попладнево со шефот на...

Во Хрватска ова лето починале шест пати повеќе луѓе отколку лани?

Од почетокот на јули до вчера, во Хрватска од Ковид-19 починале дури 438 лица. Лани, во истиот период, имало дури шест пати помалку вакви...

Лилјаците ја нападнаа загрепската болница, 20 од нив беа фатени

Азил Думовец извести за својата веќе традиционална интервенција. Имено, лилјаците и оваа година залутаа во загрепската болница на улицата Драшковиќева. „Во август традиционално ја посетуваме...

Мајката на починатиот јутјубер го критикуваше Вучиќ на Пинк, и ја исклучија „бубачката“

Кога Наташа Ѓукиќ почна да го критикува српскиот претседател, водителката Јована Јеремиќ ја прекина и на крајот ја смени темата. Наташа Ѓукиќ, мајка на починатата...

Страшна трагедија го потресе Балканот: Кошаркарка пронајдена мртва на нејзиниот 18 роденден

Алесија Марија Рајчју беше голема надеж на романската кошарка, но нејзиниот живот нагло беше скратен. Таа беше пронајдена мртва во нејзиниот дом на нејзиниот 18-ти...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img