7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Apple официјално го лансираше Купи сега плати подоцна

НАЈЧИТАНО

Apple го објави влезот во услугата „Купи сега – плати подоцна“, која стана многу популарна за време на пандемијата на коронавирус.
Во САД, почнувајќи од оваа есен, оние кои користат Apple Pay ќе можат да изберат да купуваат на четири рати во текот на шест недели „без камата или други давачки“.

Услугата ќе зависи од мрежата Mastercard, додаваат од калифорниската компанија, која не е прва што нуди ваква услуга. Пејпал и Афирм, кој е партнер на Амазон, тоа го прават од порано.

„Купи сега – плати подоцна“ започна за време на епидемијата на коронавирус, а партнерствата на Apple со трговците на мало се намножија.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО