17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

6 модни парчиња кои ќе ве стават на листата на најдобро облечени ова лето

НАЈЧИТАНО

Освежете ја вашата гардероба купувајќи клучни парчиња: ова се модните парчиња во кои ова лето ќе бидете вистинска модна икона.

Сонцето и температурите над 25 степени не доведоа до летниот начин на размислување за нови изгледи, па решивме да зборуваме за парчињата кои нè прават среќни деновиве.

Бидејќи товарот од многу слоеви на нашите тела е зад нас, сакаме да ви го свртиме вниманието на парчињата кои ќе ви помогнат да ја направите вашата постоечка гардероба поактуелна за летото. Се што ви треба се неколку актуелни парчиња кои ќе го освежат секој ваш изглед во наредните месеци.

Не веруваш? Во продолжение погледнете ги инфлуенсерите кои искористија само неколку клучни парчиња за да го подигнат својот изглед!

1. Диско куче
Фустаните и летото одат рака под рака, но не мора да инвестирате во безброј нови комбинации за да ја освежите вашата гардероба. Наместо тоа, додадете појас со златен синџир и вашите фустани за миг ќе изгледаат како нови!

2. Твид здолниште
Време е да се заљубите во женските здолништа кои ќе се вратат во стил оваа пролет. Најдете ги текстурите на токата или твидот и носете ги со мокасини.

3. Маици и кошули
Со оглед на тоа што температурите продолжуваат да растат, ви предлагаме да размислите да купите „отсечена“ маица или кошула, бидејќи оваа пролет тие добиваат статус на синоним за стилови на топло време.

4. Сабо со рамен ѓон
Ако нешто научивме во последните две години, тоа е дека удобноста е клучна, а рамните сабо секако спаѓаат во таа категорија. Тоа што овие рамни папучи се почесто се појавуваат на Инстаграм на многу модни девојки, воопшто не изненадува, со оглед на тоа што без напор на летниот стајлинг му даваат примеси на лежерност.

5. Кели зелена
Иако модниот тренд „Кели-грин“ започна кон крајот на минатата година, оваа пролет и лето навистина уживаат во својата популарност. Оваа живописна нијанса на зелена боја ги освои профилите на модните девојки на социјалните мрежи и полека го презема водството и во нашите гардероби.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО