9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

5 опуштени фризури кои летово ќе ги видиме насекаде

НАЈЧИТАНО

Овие пет фризури можат да се дизајнираат лесно и брзо, а нивната сензуалност е толку динамична и лежерна што фризурата е совршено прилагодена на растечките температури и желбата за време на празниците да помине што помалку време во бањата.

Има ли нешто попривлечно од лесната фризура која е совршена за топлите летни денови кога немаме доволно мотивација да ја обликуваме косата на топол ден? Така ова лето типуваме на кежуал елеганција со која ќе создадеме шик летни спомени.

Џенифер Анистон
Оваа популарна фризура на славни личности ќе ги замени класичните шишки оваа година

1. Сите димензии на страницата
Ова е идеална фризура која може да избегне топлотен удар и да направи да изгледате пет години помлади со само неколку удари со ножици, а може и брзо да се стилизира: шишката е дефинитивно идеална фризура за лето. Вистинската должина? Под ушите, и над рамениците. Новитет е што го носиме и со виткана коса. Нашиот омилен: лабав, не претерано обликуван ремен со лесни реси, како што шармантно го носеше Селена Гомез.

2. Брановидни кадрици
Фризурата за сурфање „пар екселанс“ од која никогаш нема да се умориме… Брановидните должини, секси и диви во исто време како што би ја обликувале морската вода и ветерот, сè уште се на врвот на трендовите за фризури за ова лето. За да ја повторите оваа фризура во вашата домашна бања, испрскајте ја претходно исушената и грубо исчешланата коса со спреј за сол за да создадете совршена илузија.

3. Тенки ресни
Во списанието Altuzarra пролет-лето 2022 година, ги забележавме овие слатки, странично плетени плетенки на Џиџи Хадид кои нежно го врамуваат лицето. Овој боемски изглед подоцна го усвоија познати личности како Дуа Липа, Хејли Бибер и Аријана Гранде. Како сами го замислувате? Заплеткајте ги само двете прамени што го обложуваат лицето. Стил во најчистиот дух на 90-тите, децении кој веќе со месеци ги инспирира трендовите на фризури.

4. Службен сл
Брза, лесна и ефикасна, лежерната смоква има кул, лажно неуреден изглед кој е совршен за лето. Пред сè, ја има предноста што целосно го осветлува лицето и рамената, што дефинитивно е Божји дар за сите бујни долги влакна. Можете едноставно да ги користите прстите и да ја свртите косата високо на главата за да го создадете овој изглед. Не заборавајте да олабавите неколку прамени околу ушите и челото за крајниот резултат да не биде премногу груб.

5. „Биркин шишки“
Birkin Bangs од 70-тите, кој е многу сличен на обичниот жлеб, но е погуст, е вистински хит оваа сезона. Идејата: права коса, чии прамени почнуваат од врвот на главата и паѓаат до веѓите, а едвај се одвојуваат во средината за да создадат многу благ ефект на „завеса“. Овој облик е особено погоден доколку имате високо чело, покрај дополнителното зголемување и осветлување на очите.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО