4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

3 знаци кои силно ќе ја почувствуваат полната месечина

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Дознајте дали сте еден од хороскопските знаци најмногу погодени од полната месечина во септември.

Септемвриската полна месечина се нарекува и жетвена месечина бидејќи е полна месечина најблиску до есенската рамноденица. Влегуваме во нова сезона. Ова е одлично време да ги закопате секирите, да ја ослободите негативноста и да се радувате на новото поглавје што претстои.

„Сигурно имаме некои фрустрирачки аспекти во космосот во деновите пред полна месечина, но оваа полна месечина исто така ќе ублажи и смири некои тензии или тешкотии“, вели астрологот Рајан Маркарт за Bustle.

Оваа полна месечина ја носи чувствителната енергија на знакот Риби, при што Меркур ретрограден фрла во мешавина и предизвикува хаос. Тоа нè поттикнува да ги забавиме, размислуваме и оценуваме нашите односи наместо да дејствуваме премногу брзо. Затоа, ако сте расеан за време на оваа полна месечина, направете пауза.

Ајде да видиме кој ќе го почувствува тоа најсилно?

БЛИЗНАЦИ
Можеби се чувствувате под притисок да оставите добар впечаток кај другите. Сега можете да промените нешто поврзано со вашата работа и кариера. Енергијата на Рибите често ја замаглува реалноста и ја разбранува имагинацијата, па сега можете да научите да се ослободите од илузиите или очекувањата на другите кога е во прашање вашата репутација. Овој месец е период преполн со акции за вас, а вие Близнаци ќе се чувствувате принудени да направите некои големи потези во вашиот живот, но полната месечина можеби не е најдобро време за тоа. Сега вашата цел е да се смирите што е можно повеќе и да се чувствувате удобно и безбедно, наскоро ќе дојде време за поголеми чекори.

ДЕВИЦА
Полната месечина во Риби влијае на вашите односи. Можеби ќе откриете дека поранешните романтични врски или пријателства кои требаше да бидат дел од минатото повторно се појавуваат на некој начин во вашиот живот. Можеби ќе имате добар тест за да видите колку далеку сте стигнале неодамна во развивањето поздрави врски. Ова лунација ве поттикнува да се откажете од крутите расправии кои ве спречуваат да ги поправите работите и да продолжите понатаму. Веројатно ќе има забуна околу тоа кој е – а кој не е – доверлив. Но, наскоро следи важна реализација.

РИБА
Имате многу работа во односите и во односот со себе. Оваа полна месечина свети на вашето чувство за себе, но со сонцето и Венера – планетата на љубовта – и двете стационирани во вашата куќа на врските, време е да се фокусирате на вашите сопствени односи. Вашите емоции можат да бидат турбулентни и затоа ќе се чувствувате многу почувствителни од вообичаено. Но, знаеме дека и онака веќе сте еден од емотивно најранливите знаци. Дозволете чувствата да се појават, но преземете одговорност за тоа како се чувствувате и обидете се да не ги повторувате негативните обрасци во односите на кои можеби сте се препуштале во минатото.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Почина актерката Лиза Лоринг, која се прослави со улогата на Среда во култната серија „Семејството Адамс“

Актерката Лиза Лоринг, која се прослави со улогата на Среда во култната серија „Семејството Адамс“, почина во саботата на 28 јануари како последица од...

Загинаа 4 млади бразилски фудбалери

Автобус полн со млади фудбалери на фудбалскиот клуб Вила Мариа Хелена од Бразил се превртел во провалија од десетина метри. Според информациите на бразилските медиуми,...

Ѕвездата на серијата „Чувари на плажата“, Памела Андерсон, утре ќе ги претстави сите тајни од својот живот во серијата „Памела, љубовна приказна“

Ѕвездата на серијата „Чувари на плажата“, Памела Андерсон, утре ќе ги претстави сите тајни од својот живот во серијата „Памела, љубовна приказна“ (Pamela, A...
spot_img
spot_img
spot_img