20.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022

Албан Укај глумеше во филм кој е во официјалната селекција на Канскиот филмски фестивал

НАЈЧИТАНО

Албан Укај, актер и претседател на Контакт собранието, имаше улога во филмот „Тори и Локита“, во режија на Жан-Пјер и Лук Дарден, кој беше вклучен во натпреварувачката програма на 75. Кански филмски фестивал.

Фестивалот ќе се одржи од 17-28. мај.

Ова е втор пат за Албан да оди во Кан со браќата Дарден. За прв пат учествува во 2008 година на 61. Кански филмски фестивал со нивниот филм „Тишината на Лорна“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО