18.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Џулија Робертс: Само Клуни беше вистинскиот за новата романса

НАЈЧИТАНО

Џулија Робертс, која своевремено важеше за кралица на романтичните комедии, не го отпиша овој жанр, но вели дека долги години едноставно не наишла на доволно добра понуда.

54-годишната оскаровка, која моментално го промовира својот актуелен проект, серијата Gaslit за скандалот Вотергејт, во која глумеше заедно со друг добитник на Оскар, Шон Пен, за Њујорк Тајмс изјави дека јавноста понекогаш погрешно толкува зошто таа има Не снимив романтична комедија долго време.„Луѓето мислат дека не го сакав тоа. Но, кога би можел да добијам сценарио кое е добро како Нотинг Хил или забавно како мојот бивш се ожени, секако би ја прифатила понудата“, објасни таа, заклучувајќи: „Ништо такво не ми дојде до филмот што го направив. токму сега – во режија и сценарио на ОИ Паркер.

Гореспоменатиот филм е Ticket to Paradise, во кој Џулија се појавува покрај Џорџ Клуни во улогата на разведени мајка и татко обидувајќи се да ја убеди нивната ќерка Лили (Кејтлин Девер) да не направи слична грешка како тие двајца откако ќе се решат да се омажат за странец. на патување во Бали.

„Но, дури и во овој случај, размислував: о, извинете, тоа би функционирало само ако Џорџ Клуни беше во главната машка улога. И, погледнете го фракционо, Џорџ мислеше дека работата ќе работи само со мене. Некако се совпадна што и двајцата бевме достапни – и тргнавме во акција“.

Џулија додала дека моментално го живее својот актерски сон, бидејќи во серијата Gaslit добила можност да игра покрај еден од најдобрите драмски писатели на нејзината генерација, Пен, а потоа талкала низ Австралија со Клуни и ги играла овие многу смешни сцени.

Сопственичката на „Насмевка за милион долари“ додаде дека причина за нејзината пребирливост во улогите е и нејзиното семејство – таа и нејзиниот сопруг Дени Модер (53) имаат 17-годишни близнаци Хејзел и Финеус и 14-годишна Хенри, па актерката мора и како обични смртници, покрај работниот распоред на нивниот и нивниот сопруг, да ги земе предвид и училишните обврски на децата и датумите за одмор.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО